banner2

Son dakika: Bakan Nebati duyurdu! 'Açıklayacağız'

Türk Bankaların Mir ödeme sisteminden çıkmasının ardından Rus turistlerin ödemeleri için kullanacakları alternatif üzerinde çalışma başlatılmıştı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati konuyla alakalı çalışmanın devam ettiğini belirtti.

Ekonomi 05.10.2022, 13:51
Abone ol
Son dakika: Bakan Nebati duyurdu! 'Açıklayacağız'

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Mir kart kullanımına ilişkin alternatif bir sistem üzerinde çalıştıklarını belirtti ve "Mir'e alternatif bir çalışma var, açıklayacağız" dedi.

MİR SİSTEMİNE ALTERNATİF ARANIYOR 

Türk bankalarının tamamının Rusya ödeme sistemi Mir'den çıktığını açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Mir ödeme sistemine alternatif aramak için bir toplantı gerçekleştirilmişti.

AK Parti kaynakları bu toplantıdan Sputnik’e yaptıkları açıklamada Mir ödeme sistemine alternatif bulmak için Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı’nın bir ortak çalışma başlattığı bilgisine vermişti.

TROY SİSTEMİ DEĞERLENDİRİLİYOR 

AK Parti Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, Sputnik muhabirinin sorusu üzerine “Mir sistemine alternatif bir çalışma var, bittiğinde açıklayacağız” yanıtını verdi. AK Parti kaynakları ise Mir yerine Türkiye’nin ödeme sistemi olan Troy’un kullanılmasının değerlendirildiğini ifade ettiler.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!