Yandex Metrica

Son dakika: Bakan Nebati 84 milyona müjdeyi verdi! Enflasyon o tarihte çakılacak

Son dakika: Bakan Nebati 84 milyona müjdeyi verdi! Enflasyon o tarihte çakılacak

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati zirvede yaptığı konuşmada katıldığı enflasyonun düşürüleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Ekonomi

23.01.2024, 19:51

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 2. Türkiye Çiftçi Zirvesi'ne katıldı. Bakan Nebati, burada yaptığı açıkiamada enflasyonu düşürmek için yapılan çalışmalara değinerek "Enflasyonu yeneceğiz." dedi.

1 milyar dolarlık yatırım sonrası Türkiye'yi radara aldılar: Dev şirklerin listesine girdik! Oluk oluk para akacak 1 milyar dolarlık yatırım sonrası Türkiye'yi radara aldılar: Dev şirklerin... Haberi Görüntüle

'KÜRESEL GIDADA ERDOĞAN ETKİSİ'

Bakan Nebati konuşmasında, "Küresel gıda fiyatları Başkan Erdoğan'ın aracılığı ile beraber geriledi. Litaratüre girsin diye söylüyorum. 'Küresel gıdada Erdoğan etkisi' değerlendirilecek." dedi.

Emekliye fıstık gibi müjde! Talimat verildi: O tarihten itibaren hesaplara 40 bin TL yatırılacak Emekliye fıstık gibi müjde! Talimat verildi: O tarihten itibaren hesaplara... Haberi Görüntüle

'YIL SONUNDAN İTİBAREN DÜŞÜŞÜ NET OLARAK HİSSEDECEĞİZ'

Salgın öncesi döneme göre istihdamını en fazla artıran ülke Türkiye olmuştur. Ağustos ayı itibarıyla ihracatı 250 milyar doların üzerine çıkardık. Turizm gelirinde rekor kırdığımız 2019'u bu yıl aşarak bu yılın sonunda 40 milyar dolarlık turizm geliriyle kapatmayı hedefliyoruz. Bu güzel gelişmelerin yanında mevcut durumda çözmemiz gerekenlerin başında enflasyon geliyor. Ekonomide durgunluğa yer vermeden vatandaşların alım gücünü artırmaya yönelik mücadeleyi kararlılıkla devam ettiriyoruz. Enflasyonu da yeneceğiz. Yıl sonundan itibaren de bu düşüşü daha net şekilde hissetmeye başlayacağız.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading