Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: Bakan Muş müjdeyi duyurdu! Hizmet ihracatında yeni rekor

Son dakika: Bakan Muş müjdeyi duyurdu! Hizmet ihracatında yeni rekor

Son dakika haberleri... Ticaret Bakanı Mehmet Muş, yaptığı açıklamada, hizmet ihracatımız, 2021 yılında bir önceki yıla göre yüzde 62 oranında artarak 58 milyar dolara yaklaştığını belirtti.

Ekonomi

23.01.2024, 19:51

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "Yeni Nesil İhracat Destekleri ile Prefinansman Modeli Lansmanı ve Prefinansman Modeli Protokolü İmza Töreni"ne katıldı.

Emekli maaşlarına Erdoğan güncellemesi: Müjde için talimat verildi: En düşük maaş 12500 TL olacak Emekli maaşlarına Erdoğan güncellemesi: Müjde için talimat verildi: En düşük... Haberi Görüntüle

'HİZMET İHRACATI YÜZDE 62 ORANINDA ARTIŞLA 58 MİLYAR DOALRA YAKLAŞTI'

Ticaret Bakanı Muş, katıldığı imza töreninde, bugüne kadar farklı mevzuat yapılarıyla yürüttülen ihracat desteklerini yeni bir bakış açısıyla kurgulandığını aktardı.

Mehmet Muş, burada yaptığı temaslarda, "Hizmet ihracatımız, 2021 yılında bir önceki yıla göre yüzde 62 oranında artış kaydederek 58 milyar dolara yaklaşmış ve hizmetler dengesi 26,7 milyar dolar fazla vererek cari açığa olumlu katkı sağlamıştır.

17 Temmuz Gram altın fiyatı | Altın ne kadar oldu? 17 Temmuz Gram altın fiyatı | Altın ne kadar oldu? Haberi Görüntüle

'HİZMET İHARACATINDA HEDEF AŞILACAK'

Elde ettiğimiz bu ivmeyle hizmet ihracatında yılsonu hedefimiz olan 68,5 milyar doları aşmayı öngörüyoruz." açıklamasında bulundu. Bakan Muş, burada yaptığı konuşmada, nisan ayından itibaren Bakanlık, Türk Eximbank ve İGE AŞ ile yapılan uzun istişare ve çalışmalar neticesinde bugün protokolün imzalanmasıyla prefinansman modelini hayata geçireceklerini söyledi.

Firmaların ihracat desteklerinden yararlanmak için öncesinde faaliyetini gerçekleştirerek harcama yaptığını ve gerekli belgeleriyle incelemeci kuruluşa başvurduğunu anımsatan Muş, bu başvurunun incelenmesi ve tahakkuku neticesinde destek ödemelerinin yapıldığını bildirdi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading