banner2

Son dakika: Bakan Bozdağ milyonlarca kiracıya müjdeyi verdi! 'Yüzde 25'i geçmeyecek...'

Son dakika haberleri... Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, kira düzenlemesi hakkında konuştu. Bakan Bozdağ, 1 Temmuz 2023'e kadar yenilenecek kira sözleşmelerinde artışın bir önceki yılın yüzde 25'ini geçemeyeceğini açıkladı.

Ekonomi 08.06.2022, 10:53 08.06.2022, 12:58
Abone ol
Son dakika: Bakan Bozdağ milyonlarca kiracıya müjdeyi verdi! 'Yüzde 25'i geçmeyecek...'

Son dakika! Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, kira düzenlemesi hakkında konuşurken fahiş fiyatlarla kiralara zam yapan fırsatçılara kötü haberi verdi.

''KİRA ARTIŞ ORANI YÜZDE 25'İ GEÇMEYECEK''

Bakan Bozdağ, yaptığı açıklamada "Konut kiralarında, 1 yıl süreyle, bir önceki yılın kira bedelinin yüzde 25'ini geçmeyecek şekilde artış yapılabilecek, üzerindeki artışlar geçerli olmayacak. Konut kiraları bakımından 1 Temmuz 2023 yılına kadar yenilenecek kira sözleşmelerinde bir önceki kiranın yüzde 25’ini geçmeyecek şekilde bir artış yapılması imkanı getiriliyor." dedi.

''UMARIM BEKLENTİLERİ KARŞILAR''

Bakan Bozdağ, "Bu düzenlemede, kiracı ve sahibinin hukukuna halel vermeden ikisinin de belli bir fedakarlıkta bir noktada durmasına da özen gösterdik. Umarım beklentileri karşılar" dedi.

DÜZENLEME NE KADAR GEÇERLİ OLACAK?

Borçlar Kanunu'nda yapılacak geçiçi düzenleme 1 yıllık süreyi kapsayacak. Düzenlemenin kısa sürede tamamlanarak kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!