Son dakika: Bakan Bilgin emekli ve memura müjdeyi verdi! Rekor zam geliyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den son dakika 3600 ve ETY açıklaması geldi. Bakan Bilgin,' 3600 ek gösterge meselesini çözümünü bu ayın sonu itibarıyla tamamlamış olacağız. Son düzenlemeleri yapacağız. Sözleşmeli meselesi, EYT meselesi de var. Bunlar dosya dosya hepsi önümüzde.' açıklamasını yaptı.

Ekonomi 13.05.2022, 11:27 13.05.2022, 11:56
Abone ol
Son dakika: Bakan Bilgin emekli ve memura müjdeyi verdi! Rekor zam geliyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den milyonları ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Bakan Bilgin, "Çalışanlarımızı koruyacağız, emekçilerimizi koruyacağız. Temmuz ayında emekçilerin karşılaştıkları enflasyon farkına karşı düzenlemelerin hazırlığını yaptığımızı belirtmek isterim. Sadece memurların, işçilerin değil emeklilerle ilgili de çalışmalarımız var.' dedi.

Bilgin'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

3600 EK GÖSTERGE, EYT VE EMEKLİYE ZAM MESAJI

"Enflasyon fevkalede ciddi boyutlara ulaşmış durumda, yüzde 70'e dayandı. Dünyada da öyle Almanya’da yüzde 30 dayandı. Bunun bir çok sebebi var bir tanesi pandemi, enerji üretiminde artış var ve bizim ülkemizin hazırlıksız yakalanması.

Biz daha nükleer enerjiyi yeni kuruyoruz. Temmuz ayında sadece enflasyona karşı düzenlemeleri yapmayacağız. Emekçilerimizi korumak için pek çok şef yapacağız. Emeklileri de koruyacağız onlar için de hazırlıklar var.

3600 ek gösterge çözümünü bu ay sonunda tamamlayacağız. EYT'liler var hepsi önümüzdeki dosyalar hepsini adım adım çözeceğiz. Kimse merak etmesin kimseyi ezdirmeyeceğiz enflasyon karşında."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!