banner2

Son dakika ayçiçek yağı fiyatları! Hükümet devreye girdi! Resmen sıfırlandı: Büyük indirim

Son dakika ayçiçek yağı fiyatları... Ayçiçek yağı zam ve indirim haberleri herkes tarafından merak ediliyor. Peki, ayçiçek yağı fiyatları güncel ne kadar? Vergi ve gümrük indirimi ayçiçek yağı indirimi yapar mı?

Ekonomi 25.01.2023, 17:36 25.01.2023, 17:36
Abone ol
Son dakika ayçiçek yağı fiyatları! Hükümet devreye girdi! Resmen sıfırlandı: Büyük indirim

Son dakika ayçiçek yağı fiyatları... Ayçiçek yağı gümrük indirimi ile birlikte ayçiçek yağı fiyatları zam ve indirim olarak raflara yansıyor. Peki, marketlerde ayçiçek yağı fiyatları ne kadar? Ayçiçek yağı indirim olacak mı?

Ayçiçek yağı fiyatları ne kadar? 1 litre, 2 litre, 5 litre ayçiçek yağı fiyatları...

AYÇİÇEK YAĞI İNDİRİM NE KADAR?

Yılbaşından önce ham ayçiçeği yağı ithalatına ton başına 250 dolar, ayçiçeği çekirdeğine ise yüzde 5 vergi uygulanıyordu. İki kalemde de gümrük vergisi sıfırlandı. ATV Haber'de yer alan habere göre; atılan bu adım raflardaki fiyatlara olumlu yansıdı. 67,50 TL'ye satılan 2 litrelik sıvı yağa yüzde 5 indirim uygulandı. Yüzde 10'luk indirimle 5 litrelik sıvı yağ fiyatı ise 148,50 TL'ye düştü.

Fiyatların düşmesinden vatandaşlar memnun ancak indirimin artması ve diğer ürünlere de yansıması beklentisi var.

Ayçiçek yağının fiyatını uygun buldukları için 2 adet aldıklarını söyleyen bir vatandaş, "Fiyatların düşmesinden çok memnunuz. Umarım diğer ürünlerde de aynı şekilde fiyatlarda düşüş görürüz" diye konuştu. Bir başka vatandaş ise "Fiyatı güzel ama biraz daha düşerse daha çok memnun oluruz" dedi.

GÜNCEL AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARI

Önümüzdeki ay bu indirim oranının daha da artması ve İndirimin şubat ayı itibarıyla yüzde 15'i bulması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!