Son dakika: Asgari ücrette sona gelindi! İşte açıklanacağı tarih

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz gün Kabine Toplantısı'nın ardından milyonlarca işçiyi ilgilendiren Asgari ücretle ilgili 'müjdeyi yakında duyuracağız' demişti. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 29 Haziran Çarşamba günü saat 14.00'te Çalışma Bakanlığı'nda toplanacak. Erdoğan toplantının ardından yaptığı açıklamada, ' Bu konuda müjdeli haberi işçilerimizle, emekçilerimizle paylaşmayı umut ediyoruz. NATO görüşmelerinden döner dönmez bunu milletimizle paylaşma fırsatını bulacağız.'' dedi

Ekonomi 28.06.2022, 10:20
Son dakika: Asgari ücrette sona gelindi! İşte açıklanacağı tarih

Milyonlarca işçiyi ilgilendiren asgari ücrette kritik bir gelişme yaşanıyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinin katılımıyla 29 Haziran Çarşamba günü toplanacak.

BAKANLIK TÜRK-İŞ'İ VE TİSK'İ TOPLANTIYA DAVET ETTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda işçi kesimini temsil eden TÜRK-İŞ'i ve işveren kesimini temsil eden Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nu (TİSK) 29 Haziran Çarşamba günü toplantıya davet etti.

İşçi, işveren ve hükümetten 5'er temsilci olmak üzere 15 kişiden oluşan komisyon, 2022'nin ikinci altı ayında asgari ücrete yapılacak artış için toplanacak.

ERDOĞAN NATO DÖNÜŞÜ AÇIKLAYABİLİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada asgari ücretin açıklanacağı tarih için isr sinyalleri verdi. Erdoğan, ''Bu konuda müjdeli haberi işçilerimizle, emekçilerimizle paylaşmayı umut ediyoruz. NATO görüşmelerinden döner dönmez bunu milletimizle paylaşma fırsatını bulacağız.'' dedi

ASGARİ ÜCRET NET 4 BİN 253 LİRA

2021'de brüt 3 bin 577 lira, net 2 bin 825 lira olarak uygulanan asgari ücret yüzde 50'lik artışla 2022 yılı için brüt 5 bin 4 lira, net 4 bin 253 lira olarak belirlenmişti.

MÜJDEYİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından, "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızdan işveren tarafıyla görüşülerek asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istedim" bilgisini paylaşarak, "Çalışma Bakanım, Asgari Ücret Tespit Komisyonu ile bir araya gelecekler ve bu çalışmayı da bu hafta sonuna varmadan inşallah bitirecekler" demişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!