banner2

Son dakika: Asgari ücrete zam yapılacak mı? Bakan Bilgin son noktayı koydu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücrete gelecek zam hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bilgin açıklamasında, 'Asgari ücret zammı bugün gündemimizde yok. Zaten net bir artış yaptık. Daha 3 ay oldu' dedi.

Ekonomi 31.03.2022, 14:50 31.03.2022, 16:42
Abone ol

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücrete gelmesi beklenen zam hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bilgin açıklamasında, 'Asgari ücret zammı bugün gündemimizde yok. Zaten net bir artış yaptık. Daha 3 ay oldu' dedi. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi ve Fuarı"nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

'ZAM YAPALI HENÜZ 3 AY OLDU'

Asgari ücrete zam olacak mı sorusunu yanıtlayan Bakan Bilgin, asgari ücrete zam yapılalı henüz 3 ay olduğunu belirterek, "Bunu bugün tartışmayı anlamsız buluyorum. Enflasyondaki düşüşü hedefleyen bir ekonomik program uyguluyoruz. Dolayısıyla eflasyon-ücret artışı sarmalına sebep olacak yaklaşımları yanlış buluyoruz. Olağanüstü şartlar ortaya çıkarsa o zaman düşünülebilir fakat bugün gündemimizde böyle bir şey yok." diye konuştu. 

TEMMUZDA ENFLASYON FARKI DEĞERLENDİRİLECEK

Ekonomiden sorumlu bakan olarak açıklama yaptığına dikkat çeken Bilgin, "Siyasetçiler, siyasi pozisyonları açısından kendi değerlendirmelerini yaparlar. Ben bir sorumlu bakan olarak konuşuyorum. Temmuz'da bildiğiniz gibi bizim toplu sözleşmemizde kayıt altına aldığımız enflasyon farkı var. Temmuz ayı geldiğinde sözleşmemizde yazdığı gibi hem kamu personeli ile hem işçilerimizle yaptığmız toplu sözleşmede enflasyon farkı verilecek kaydı var biliyorsunuz. Biz temmuzda onu değerlendireceğiz." ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!