Son dakika: Asgari ücrete zam geliyor! Son 18 gün! AK Parti'den üst düzey yetkili canlı yayında müjdeyi verdi

Son dakika: Asgari ücrette yıl ortasında bir artış olup olmayacağı merak edilirken artan fiyatlar karşısında vatandaşların zam beklentisi ise her geçen gün artıyor. Konuya ilgili olarak son açıklama AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin'den geldi. Zengin katıldığı canlı yayınında asgari ücrete zam yapıp yapılmayacağıyla ilgili olarak 'Bakanlarımızın bu konu hakkında çalışmalar yaptığını biliyorum.' ifadesini kullandı.

Ekonomi 15.05.2022, 15:18 15.05.2022, 15:38
Abone ol
Son dakika: Asgari ücrete zam geliyor! Son 18 gün! AK Parti'den üst düzey yetkili canlı yayında müjdeyi verdi

Son dakika: Enflasyon yıllık yüzde 70'e dayanırken, 20 yılın yeni zirvesi görüldü. Gıda fiyatlarında artış yüzde 13,4 olurken üretici fiyatları da 27 yılın zirvesine yerleşti. Tüm bu gelişmelerinin ardından asgari ücretli vatandaşlar da asgari ücrete ikinci bir zam yapılıp yapılmayacağını merak etmeye başladı.

ASGARİ ÜCRETE ZAM GELECEK Mİ?

Katıldığı canlı yayın programında temmuz ayında ek zam yapılıp yapılmayacağı ilgili açıklamalar yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, "Bakanlarımızın bu konu hakkında çalışmalar yaptığını biliyorum. Çalışıyor arkadaşlarımız." diyen Zengin, "En azından bunun ne getireceği, nasıl bir maliyeti olacağı yönündeki çalışmaları bakanlıklarımız yapıyor." ifadelerini kullandı.

Somut bir şey söylemeyi doğru bulmadığını ifade eden Zengin, "Bu konuda ilgili bakanların açıklama yapması lazım. Sayın bakan henüz elimizde böyle bir çalışma yok demişti.Şu an bildiğim kadarıyla arkadaşlarımız her halükarda bunun değerlendirmesini yapıyorlar" dedi.

BAKAN BİLGİN HAZİRAN AYINI İŞARET ETTİ

Hükümet olarak çalışanları ve emeklileri enflasyonun tahribatından koruyacak çalışmalarının olduğunu belirten Bilgin, haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte çalışmaya ilişkin yol haritasını belirleyeceklerini kaydetti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!