banner2

Son dakika: Araç sahiplerine müjde! Brent petrol dibi gördü

Brent petrolün uluslararası piyasada 93 dolardan işlem görüyor. Dün 95 dolarla kapanan petrol fiyatları yüzde 1,24 oranında düştü. Yaşanan düşüş sonrası benzin, motorin ve LPG'de indirim bekleniyor.

Ekonomi 16.08.2022, 10:23
Abone ol
Son dakika: Araç sahiplerine müjde! Brent petrol dibi gördü

Dün 98 dolara kadar yükselen brent petrol 95 dolardan günü kapatmıştı. Bugün 93 dolarla açılan brent petrol fiyatlarında Çin'deki talep azalışının etkisi olduğu belirtildi. 

ÇİN'DEKİ ZAYIF EKONOMİK VERİLER FİYATLARI ETKİLİYOR 

Fiyatlardaki düşüşte, Çin'de açıklanan zayıf ekonomik verilerin ardından küresel büyümeye ilişkin endişelerin artması etkili oldu.

Çin'de temmuz ayı göstergeleri, ekonomik toparlanmada yavaşlamaya işaret ediyor. Küresel durgunluk endişelerinin devam etmesi de fiyatların aşağı yönlü hareketini destekliyor.

İRAN'DAKİ NÜKLEER ANLAŞMA TAKİP EDİLİYOR 

Öte yandan, yatırımcılar İran nükleer anlaşmasını yeniden gündeme getiren görüşmeleri takip ediyor. Uzmanlar, Avrupa Birliği'nin İran'ın petrol ihracatına yönelik yaptırımların kaldırılmasına yönelik teklifinin kabul edilmesi durumunda piyasaya daha fazla petrol girebileceğini öngörüyor.

Brent petrolde teknik olarak 94,36 ile 94,48 dolar aralığının direnç, 93,24 ile 93,12 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği bilgisi paylaşılıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!