Son dakika: Araç sahipleri dikkat! Akaryakıt almadan önce bu haberi okuyun

Son dakika haberleri... Ticaret bakanlığı araç sahipleri için kritik bir uyarı yayınladı. Söz konusu uyarıda, 5 ay içerisinde toplamda 2,6 milyar liralık sahte faturaların piyasaya sürüldüğü açıklandı. 

Ekonomi 20.09.2022, 16:25
Son dakika: Araç sahipleri dikkat! Akaryakıt almadan önce bu haberi okuyun

Son dakika haberleri... Ticaret Bakanlığı, piyasaya sahte fatura sürenler için harekete geçti. Sürdükleri faturalarla birlikte yaklaşık 1 milyar liralık zarara yol açan işletmeler ciddi cezalarla karşı karşıya kalacak.

Ticaret Bakanlığı Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini yürüten Akaryakıt Kaçakçılığıyla Mücadele Özel Ekibi sahte fatura düzenleyen ve 1 milyar liralık kamu zararına neden olan 39 bayi ve bu bayilerden sahte fatura kullanan mükelleflerin peşine düştü.

5 AYDA PİYASAYA 1 MİLYAR LİRA ZARAR VERDİLER

Çalışmalar neticesinde, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) lisanslı 39 bayinin sahte fatura düzenledikleri, hiçbir gerçek faaliyeti olmadıkları halde piyasaya 5 ayda toplam 2,6 milyar lira tutarında sahte fatura sürdükleri tespit edildi. Yapılan çalışmalarda kamudaki toplam zararın 1 milyar lira olduğu saptandı.

Kamu zararının tazmini ve suça karışanlara ceza verilmesi için bayilerden sahte fatura kullanan mükellefler hakkında da vergi incelemesi başlatılacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!