Son dakika: Apple Türkiye'den çıkıyor!

Akıllı telefon pazarındaki önemli isimlerden biri olan Apple, Türkiye pazarını tamamen gözden çıkardığını açıkça duyurdu.

Ekonomi 19.12.2021, 13:29
Son dakika: Apple Türkiye'den çıkıyor!

Son dönemde yükselen kurlar sonrası Apple'dan vatandaşları şoka uğratacak bir karar alınması bekleniyor.

DOLAR 17 TL'Yİ GÖRDÜ

Teknolojioku'nun haberine göre; Cuma günü piyasalar kapanmadan öce dolar 17 TL’yi test etmiş, sonrasında ise Merkez Bankası’nın müdahalesi gelmişti.
Bu müdahale sonrası haftalık kapanış 16 TL seviyesinde yaşandı. Hatırlanacağı üzere dolar 10 TL olduğunda yer yerinden oynamış, zamlar peşi sıra gelmişti. Hatta Apple da büyük zamlar yapmıştı. Daha bu zamları sindirmemişken Apple öyle bir zam yaptı ki yok artık dedirtti. Hali hazırda en ucuz güncel iPhone modelinin fiyatı 20 bin TL oldu. Peki Apple’ın belirlediği yeni fiyatların anlamı ne? Aslında anlam gayet açık. Apple Türkiye’yi gözden çıkardı. Kimse kalkıp da 20 bin TL vererek yeni bir iPhone almaz. Alacak kişi sayısı da bellidir. Hali hazırda Android tarafındaki fiyatlar biraz daha normal seviyelerde diyebiliriz. Fakat Apple iOS tarafında zincirleri tamamen kırdı. Dürüst olmak gerekirse bu aşamadan sonra Apple’ın Türkiye’de iş yapması artık imkansıza yakın diyebiliriz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!