banner2

Son dakika: Akaryakıt satışına sınır getirildi! 10 Temmuz'a kadar geçerli olacak

Ülke tarihinde görülmemiş bir ekonomik kriz yaşanan Sri Lanka'da sular durulmuyor. Tarihinin en ağır ekonomik krizini yaşayan 22 milyon nüfuslu ada ülkesi Sri Lanka'da, yakıt satışlarına 10 Temmuz'a kadar kısıtlama getirildiği bildirildi.

Ekonomi 28.06.2022, 13:50
Abone ol
Son dakika: Akaryakıt satışına sınır getirildi! 10 Temmuz'a kadar geçerli olacak

Son zamanlarda büyük ekonomik krizlerle birlikte ayaklanmaların başladığı Sri Lanka'da 10 Temmuz'a kadar yalnızca temel hizmetlerin verileceğini ve ülke yakıt sıkıntısıyla karşı karşıya olduğu için diğer tüm operasyonların geçici olarak askıya alınacağını duyurdu.

10 TEMMUZ'A KADAR BAZI SEKTÖRLERE YAKIT VERİLECEK

Kabine Sözcüsü Bandula Gunawardena, "Bugün gece yarısından 10 Temmuz'a kadar yalnızca sağlık, savunma, enerji ve ihracat sektörlerine yakıt verilecek." dedi.

TARİHİN EN BÜYÜK EKONOMİK KRİZİ

Tarihinin en büyük ekonomik kriziyle karşı karşıya olan ülkede halk, elektrik kesintilerinin günde 13 saati bulmasının ardından mart sonunda protestolarını yoğunlaştırmıştı.

Başbakanlık Ofisinin çevresinde 9 Mayıs'ta toplanan göstericiler ile hükümet yanlıları arasında arbede yaşanmış, başkent Kolombo'da askeri birlikler göreve çağrılmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!