Son dakika! Akaryakıt fiyatları güncellendi: Benzine indirim, motorine zam! 

Akaryakıt fiyatları son dakika  güncellemesi ile değişti. Brent petrol ve döviz kurundaki dalgalanma nedeniyle pompa fiyatları dalgalı seyrini sürdürüyor. Son güncellemeye göre bu gece yarısından itibaren motorine 77 kuruş zam gelirken, benzinde ise 83 kuruş indirime gidildi.

Ekonomi 18.08.2022, 00:41
Son dakika! Akaryakıt fiyatları güncellendi: Benzine indirim, motorine zam! 

Dünya Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle petrol piyasasında yaşanan dalgalanmayla boğuşmmaya devam ediyor. Akaryakıt fiyatları neredeyse her gün değişirken bugün (18 Ağustos) itibariyle motorine 77 kuruş zam, benzine 83 kuruş indirim geldi.

MOTORİN 24 LİRAYI AŞTI

Böylece İstanbul'da motorinin litre fiyatı 23 lira 23 kuruştan, 24 liraya yükseldi. Öte yandan Ankara'da 24 lira 11 kuruşa, İzmir'de ise 24 lira 12 liraya çıktı.

BENZİN 20 LİRAYA YAKLAŞTI

Buna karşın Benzin ise İstanbul'da litre fiyatı 21 lira 16 kuruştan, 20 lira 33 kuruşa indi. Öte yandan Ankara'da 20 lira 46 kuruşa, İzmir'de ise 20 lira 44 liraya düştü.

FİYATLAR NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!