banner2

Son dakika: AK Parti müjdeyi verdi! Asgari ücrete zam geliyor! 'Önümüzdeki gün...'

Milyonlarca çalışanın asgari ücretle ilgili yeni gelişmeleri merak ettiği ekonomi gündeminde, enflasyon rakamlarının da açıklanması ile beraber yapılacak zam oranları belli oldu. AK Partili Mehmet Özhaseki, memur ve emeklilere Temmuz'da yapılacak zam oranları ile ilgili detayları bildirdi.

Ekonomi 07.06.2022, 17:26
Abone ol
Son dakika: AK Parti müjdeyi verdi! Asgari ücrete zam geliyor! 'Önümüzdeki gün...'

Milyonlarca çalışan Temmuz ayında yapılması beklenen ara zammı bekliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Böyle bir değerlendirme gerektiğinde vatandaşımızdan esirgemeyiz" dediği asgari ücret zammıyla ilgili son açıklama AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki'den geldi.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE YİNE MÜJDE AÇIKLANACAK 

Asgari ücrete zam yapılması ile ilgili açıklamada bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Doğru, enflasyonist bir ortam var. Pandemiden sonraki süreçte böyle bir yere geldik. Önemli olan burada fiyat baskılaması kadar aynı zamanda da insanların alım gücünün artmasıdır. Eğer ki alabiliyorsanız o önemli. Alamıyorsanız, gücünüz yetmiyorsa, alım gücünüz yok olmuşsa işte tehlikeli olan bu. O yüzden de enflasyon karşısında sabit gelirliyi, dar gelirliyi ezdirmemek, hakkını savunabilmek, gelirlerini daha artırıcı bir takım tedbirler almak da hükümetin işi. Bu konuda da sırayla yavaş yavaş hepsi geliyor. Dün iki müjde vardı, önümüzdeki günlerde yine gelir. Sabır" sözlerine yer verdi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ARA ZAMMA YEŞİL IŞIK YAKMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'da asgari ücrete gelecek zam konusunda olumlu açıklamalarda bulunmuştu. Erdoğan açıklamasında, "Petrol fiyatlarının arttığı dönemde dünyada neyin nereye geldiğini takip ediyorsunuz. Ücretliler başta olmak üzere her kesimden vatandaşımızın gelirlerini artırarak aradaki farkı kapatacak programları hazırlıyoruz." sözlerini kaydetmişti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!