Son dakika: 1 Temmuz'da başlıyor! Azami fiyat 3750 TL'ye yükseltildi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), kritik bir düzenlemeye imza attı. Dengeleme güç piyasasında megavatsaat başına azami fiyatı 3 bin 750 liraya yükseltti. 18 Mayıs tarihli kurul toplantısında gün öncesi ve dengeleme piyasasında azami fiyat limitini 2 bin 750 lira olarak belirleyen kurum, 28 Mayıs’ta aldığı karar ile gün öncesi ve dengeleme piyasasında azami fiyat limitini 3 bin 200 liraya çıkarmıştı.

Ekonomi 30.06.2022, 11:47
Son dakika: 1 Temmuz'da başlıyor! Azami fiyat 3750 TL'ye yükseltildi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 18 Mayıs’tan buyana gün öncesi ve dengeleme güç piyasasında megavatsaat başına azami fiyat limitlerini üçüncü kez artırdı.

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

EPDK tarafından hazırlanan "Gün Öncesi Piyasasında ve Dengeleme Güç Piyasasında Asgari ve Azami Fiyat Limitlerinin Belirlenmesine İlişkin Usul ve Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Usul ve Esaslar", Resmi Gazete'de yayımlandı.

3 BİN 750 LİRA OLARAK UYGULANACAK

Buna göre, kurum tarafından yeni bir karar alınıncaya kadar gün öncesi ve dengeleme güç piyasasında fiyat limitleri, megavatsaat başına asgari "0" lira, azami 3 bin 750 lira olarak uygulanacak.

1 TEMMUZ'DA YÜRÜRLÜĞE GİRECEK

Söz konusu değişiklik 1 Temmuz'da yürürlüğe girecek.

EPDK mayıs ayında, gün öncesi ve dengeleme güç piyasasında megavatsaat başına azami fiyatı 3 bin 200 lira olarak belirlemişti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!