Yandex Metrica

Son 5 gün! Akaryakıtta yeni dönem başlıyor: Benzin ve dizel araç sahipleri dikkat etmeli!

Son 5 gün! Akaryakıtta yeni dönem başlıyor: Benzin ve dizel araç sahipleri dikkat etmeli!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından alınan karar ile artık benzin ve mazotta tek fiyat uygulamasına gidiliyor. Alınan bu karar ile akaryakıt fiyatlarında düşüş yaşanması söz konusu. Kararın 15 Mayıs'tan itibaren uygulanmaya başlanması bekleniyor.

Ekonomi

14.05.2024, 13:39

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) akaryakıt fiyatlarıyla ilgili yürürlüğe girecek yeni kanun hakkında açıklamalarda bulundu.

EPDK, alınan karar ile birlikte benzin ve mazotta katkılı yakıt olarak geçen ürünlerin tek fiyat üzerinden değerlendirileceğini açıkladı. Uygulama 15 Mayıs'ta yürürlüğe girecek. İşte merak edilenler...

Gram altında tansiyon yüksek: 129 TL birden arttı! İşte güncel fiyatlar Gram altında tansiyon yüksek: 129 TL birden arttı! İşte güncel... Haberi Görüntüle

AKARYAKIT FİYATLARINDA TEK DÖNEM

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Kayseri Bölge Başkanı İbrahim Polat, ''Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun (EPDK) geçtiğimiz günlerde aldığı kurul kararı ile birlikte katkılı yakıtlarla katkısız yakıtların fiyatlarının tek uygulanmasına yönelik bir karar verdi. Bu kararla birlikte şu anda sadece mazot ve benzine uygulanacak. Esasında ürünün çeşitliliği devam ediyor ama fiyat politikası olarak mazot tek fiyat, sonrasında da benzin tek fiyat olarak uygulama olacak. 15 Mayıs itibari ile de yürürlüğe girecek'' ifadelerini kullandı.

Polat, ''Bu aralarda da benzin, motorin ve LPG’de bir düşüş gerçekleşiyor. Çünkü döviz kurunda geriye doğru bir etkileşim var. Brent petrol de zirveye çıkmıştı, 92 dolarlar seviyesine gelmişti ama şu anda 87 dolar civarlarında. Brent petrol ve döviz kurunun etkisi ile birlikte de yakıt fiyatları da bu gidişle düşmeye devam edecek.'' dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading