Yandex Metrica

Şirketler Z kuşağından umduğunu bulamadı! İş hayatında yeni istihdam furyası başladı! Yaşı tutan vatandaşa iş kapısı açıldı!

Şirketler Z kuşağından umduğunu bulamadı! İş hayatında yeni istihdam furyası başladı! Yaşı tutan vatandaşa iş kapısı açıldı!

Şirketler Z kuşağının çalışma hayatına adapte olamaması nedeniyle yeni bir formül üzerinde çalışmaya başladı. Artık fitmalar istihdam için genç nesli değil 50 yaş üstünü tercih etmeye başladı.

Ekonomi

12.06.2024, 17:55

Dünya genelinde yaşanan küresel pandemi sonrasında Z kuşaığının haftada 4 gün, hibrit veya uzaktan çalışma yada 6 saat çalışmak istemesi nedeiyle iş dünyasında dengeler altı üstü olmaya başladı. 

Şirket yöneticilerinin talepler karşısında Z kuçağı ile iletişimde zorlukları nedeniyle 50 yaş üstüne yönelik istihdama önem vermeye başladı. Şirketler kişilerin iş tecrübelerine, iş etiğine uyup uymadıklarına bakarak çalışanlarını tercih etmeye başladı. 

Hazine ve Maliye Bakanlığı devreye girdi: Kamuda çift maaşa son! Hazine ve Maliye Bakanlığı devreye girdi: Kamuda çift maaşa son! Haberi Görüntüle

ŞİRKETLER 50 YAŞ VE ÜERİNİ TERCİH EDİYOR

50 yaş ve üzeri çalışan vatandaşlara yönelik istihdama önem verilmeye başlanmasının ardından işverenlerin iş hayatındaktif rol oynamak isteyen bireylere ihtiyaç olduğunu vurguladı.  TÜİK ise 2023 Yaşlılar Araştırması'nda yer alan verilere göre, işgücüne katılma oranının yükseldiğini duyurud. 2019 yılında yüzde 12 olan yaşlı nüfusun işe katılma oranının 2023 yılında yüde 12.2 olduğu öğrenildi. 

Son dakika: AK Parti'den emeli maaşı açıklaması: Ortaya bazı rakamlar çıktı Son dakika: AK Parti'den emeli maaşı açıklaması: Ortaya bazı rakamlar... Haberi Görüntüle

ÇALIŞAN YAŞLI NÜFUS ORANI ARTTI

Yaşlı nüfusta işsizlik oranının düştüğü gözlemlendi. 2019 yılında 3.1 olan işsizlik verileri 2023 yılında 2.7 oldu.  Yaşlı nüfusun iş alanına ise 57.7'si tarım, yüzde 32.1'i hizmetler, yüzde 7.3'ü sanayi, yüzde 2.8'i ise inşaat sektöründe yer aldı.

Altın rekor üstüne rekor kırdı! Uzmanından kritik uyarı: Boşa beklemeyin! 17 Temmuz 2024 altın fiyatları Altın rekor üstüne rekor kırdı! Uzmanından kritik uyarı: Boşa beklemeyin!... Haberi Görüntüle

50 YAŞ VE ÜERİ DAHA GERÇEKCİ

İş verenler ve yöneticiler ise 50 yaş ve üzer vatandaşların daha verimli çalıştığı, daha sağduyulu olduğu ve kriz yönetiminde daha iyi olduklarını vurguladı.  Uyum sağlayan yaşlı nüfusun ayrıca ücret konusunda dengeli ve gerçekçi yaklaşımlar sergiledikleri ve bu nedenle iş hayatında çalışma potansiyeli kişiler olarak nitelendiriliyorlar.

Habere Tepki Ver

3

0

0

0

0

0

1

0

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading