banner2

Sınavsız mülakatsız personel alımı: İş arayanlara İŞKUR’dan ilanlar! 18-45 yaş arasındakiler sınavsız + yüksek maaş imkanı

İş arayanlara İŞKUR'dan müjdeli haber geldi. 19-45 yaş aralığında olan kişilerin başvuru yapabileceği iş ilanı için özel sektör yoğun ilgi gördü. İşte İŞKUR'un 2023 iş ilanına dair detaylar...

Ekonomi 21.03.2023, 19:02
Abone ol
Sınavsız mülakatsız personel alımı: İş arayanlara İŞKUR’dan ilanlar! 18-45 yaş arasındakiler sınavsız + yüksek maaş imkanı

İŞKUR'dan beden işçisi, temizlik personeli, makineci ve satış danışmanı kadroları açıldı. İşte detaylar...

NASIL BAŞVURULUR?

İş arayanlar, İŞKUR internet sayfası üzerinden ya da en yakın şubelere bizzat giderek başvuru yapabiliyorlar. Başvuru yapılacak alan ve tarihler resmi sayfada yer alır.

ŞARTLAR ŞU ŞEKİLDE

-TC vatandaşı olmak

-En az ilkokul mezunu olmak

-18-45 yaş aralığında yer almak

-Esnek çalışma saatlerine uygun olup vardiyalı çalışabilmek

İŞKUR ÜYELİĞİ

İŞKUR üzerinden üye olunarak kurumu kayıt yatırabilir. 14 yaşını doldurmuş herkes kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından kuruma sorumluluk verilmez.

KİMLER ENGELLİ KAYDI ALABİLİR?

Doğuştan ya da sonradan bir nedenden dolayı bedensel, zihinsel, ruhsal olarak çeşitli engelli kaydı alınır. Erişkiner için engelli sağlık kurulu raporu, terör ve kazaya bağlı durum bildirimi, çocuklar için özel gereksinim raporu ya da çocuklar için terör kazası belgelenen kişi olarak engelli olarak tanımlanır.

İnternet üzerinden engelli kaydı oluşturulurken sağlık kurulu raporu İŞKUR şubelerine giderek onaylatılması gerekmektedir. Onay işleminin yaptırılmasıyla engelliler normal statüde işlem görürken raporları herhangi bir durumda çalışmadığı durumda engelli kaydı yaptırılamaz.

Kayıtların aktif olarak değerlendirilmesi üzerine son işlem tarihinden itibaren on iki ay süre verilir. Kayıtları işlemden kaldırılan iş arayanlar internet üzerinden kurum portalına giriş yapılarak iş arama menüsünden kaydın aktifleştirerek il müdürlüklerinden bizzat başvuru yapılır. Kurum personelince müracaat tarihlerinde aktif durumu gerçekleşir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!