Yandex Metrica

Sigara tiryakilerinin cepleri alev alacak: O sigara gruplarına 10 lira zam geliyor!

Sigara tiryakilerinin cepleri alev alacak: O sigara gruplarına 10 lira zam geliyor!

2024 yılının başından itibaren sigara fiyatlarına arka arkaya gelen zamlar, sigara tiryakilerini üzdü. Sigara üreticileri Temmuz ayında toplu bir zam yapmaya hazırlanırken bir de ÖTV zammı geliyor. Artık en düşük sigara 66 liradan satılacak. Peki Winston, Marlboro, Parliament, Monte Carlo, Chesterfield, Camel, Kent güncel sigara fiyatı kaç TL? Sigara Fiyatları Listesi: Marlboro, Parliament fiyatları ne kadar olacak?  

Ekonomi

04.06.2024, 11:29

Sigara ve alkollü ürünlerde Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Kanun gereği Ocak ve Temmuz aylarında 6 aylık üretici fiyat endeksi (ÜFE) kadar artırılmak zorunda.  Temmuz ayına sayılı günler kalmışken sigara tiryakilerini üzecek şimdiden haberler gelmeye başladı.

2024 torba yasa Meclis'e geldi: Ev kadınlarına emeklilik, 3600 ek gösterge, taşerona kadro... 2024 torba yasa Meclis'e geldi: Ev kadınlarına emeklilik, 3600 ek... Haberi Görüntüle

TEMMUZ AYINDA SİGARAYA ZAM GELİYOR

Yılın ilk 5 ayında Üretici Fiyat Endeksi'nin yani ÜFE'nin yüzde 17.87 olduğu göz önüne alındığında, ilk 6 aylık verilerin yüzde 20'nin altında olmayacağı neredeyse kesinleşti. Sigara ve alkol üzerindeki ÖTV temmuz ayında yaklaşık yüzde 20 oranında artırılacak.

Dev proje yükseliyor: Ülke ekonomisine 345 milyon liralık katkı sağlayacak Dev proje yükseliyor: Ülke ekonomisine 345 milyon liralık katkı sağlayacak Haberi Görüntüle

EN DÜŞÜK SİGARA 66 LİRAYA ÇIKACAK

Gelecek yeni ÖTV zammı ile en ucuz sigaranın 66 liraya yükselmesi bekleniyor. Gelmesi beklenen ÖTV zammı ile birlikte bir paket sigaranın yüzde 82,5'i vergi olacak ve bir paket sigaradaki toplam vergi 49,1 liraya çıkacak.

Habere Tepki Ver

1

1

1

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading