Yandex Metrica

Sitede Ara

SGK'dan emeklileri yasa boğan haber: Artık o şartlara uymayanlara emekli maaşı verilmeyecek!

SGK'dan emeklileri yasa boğan haber: Artık o şartlara uymayanlara emekli maaşı verilmeyecek!

SGK'dan emeklileri kara kara düşündürecek haber geldi. 16 milyon emeklinin bulunduğu Türkiye'de artık o kişilere emekli maaşı verilmeyecek ve ödenen paralar faizi ile geri alınacak. Sosyal Güvenlik Kurumu ise bu olayda son derece kararlı.  

Ekonomi

02.06.2024, 10:25

16 milyon emekli maaşı alan vatandaşı yakından ilgilendiren açıklama Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından geldi. Tanıdıklarını emekli edebilmek için, emekli maaşından faydalanabilmek için sigortalı gösteren vatandaşlar büyük cezalar ile karşı karşıya.

Sosyal Güvenlik Kurumu bu kişilerin tespit edilmesi için düğmeye bastı. İş yerinde çalışmayan kişilere sigorta yapan ve sahte iş yeri girişiminde bulunan vatandaşlar büyük yaptırımlar ile karşılaşacak.

SGK resmen duyurdu: 1993-2019 arasında çalışanlar müjde: Bu şartı karşılayan herkes artık emekli! SGK resmen duyurdu: 1993-2019 arasında çalışanlar müjde: Bu şartı karşılayan... Haberi Görüntüle

EMEKLİ MAAŞI ARTIK VERİLMEYECEK

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), tanıdığı vasıtasıyla sigortalı gösterilip, emekli edilen vatandaşların tespit edilmesi için çalışmalara başladı. Bu şekilde emekli olanların tespit edilmesi durumunda emekli maaşlarının kesileceğini ve o zamana kadar ödenen paraların faiziyle geri alınacağını açıklandı.

Buna ek olarak sahte iş yeri ve sahte sigortalılık ile mücadelesinde son derece kararlı olan SGK, yeni bir platform kurarak bu kişilerin peşine düştü. 

Marketlerdeki fiyat oyunu pes dedirtti: Aynı ürün 4 farklı fiyatla satışa sunuldu! Sosyal medyadan o marketlere tepki yağdı! Marketlerdeki fiyat oyunu pes dedirtti: Aynı ürün 4 farklı fiyatla... Haberi Görüntüle

SGK DÜĞMEYE BASTI

Sosyal Güvenlik Kurumu, sahte sigortalılık ile mücadele kapsamında çalışmalarını hızlandırdı. Bu konuya oldukça önem veren SGK, yeni kurduğu platform sayesinde vatandaşların da ihbarda bulunmasını kolaylaştırıyor.

SGK uzmanlarından da bu yönde girişimlerde bulunan kişilere ise uyarı geldi. SGK tarafından bu kişilerin tespit edilmesi durumunda bağlanan emekli maaşları kesilecek, o güne kadar ödenen maaşlar yasal faizi ile birlikte geri alınacak.

Habere Tepki Ver

106

15

14

4

4

0

0

1

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading