Yandex Metrica

Sitede Ara

SGK'dan emeklileri çılgına çeviren açıklama: O kişilerin emekli maaşı faiziyle geri alınacak!

SGK'dan emeklileri çılgına çeviren açıklama: O kişilerin emekli maaşı faiziyle geri alınacak!

Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) emeklileri sinirden çılgına çeviren haber geldi. 16 milyona yakın emeklinin yaşadığı Türkiye'de o kişilere artık emekli maaşı verilmeyecek ve bu zamana kadar ödenen paralar faiziyle geri alınacak. SGK bunu yaparak emekli olan kişilere adeta savaş açmış durumda.

Ekonomi

05.06.2024, 13:42

16 milyon emekliyi öfkelendiren açıklama Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) geldi. SGK tarafından yapılan açıklamada tanıdıklarını emekli yapabilmek için, devletin verdiği emekli maaşından faydalanabilmek için sigortalı gösteren iş yeri sahipleri büyük cezalar ile karşı karşıya.

Sosyal Güvenlik Kurumu, bu şekilde emekli olan vatandaşların tespit edilmesi için çalışmalarına hız kazandırdı. İş yerinde çalışmayan fakat çalışıyormuş gibi gösterip sigorta yapan ve sahte iş yeri girişiminde bulunan vatandaşlara büyük yaptırımlar geliyor.

Türkiye gri listeden çıkınca ne olur? Borsa, dolar, altın yükselir mi düşer mi? Türkiye gri listeden çıkınca ne olur? Borsa, dolar, altın yükselir... Haberi Görüntüle

EMEKLİ MAAŞLARI GERİ ALINACAK

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), tanıdığı vasıtasıyla sigortalı gösterilip, emekli edilen vatandaşların tespit edilmesi için çalışmalarına hız kazandırdı. Bu şekilde emekli olanların tespit edilmesi halinde emekli maaşlarının kesileceğini ve o zamana kadar ödenen paraların faiziyle fazla fazla geri alınacağını duyuruldu.

Ek olarak ise sahte iş yeri ve sahte sigortalılık ile mücadelesinde son derece kararlı olan SGK, yeni bir platform kurarak bu kişilerin yakalanması için kollarını sıvadı.

8.8 milyon metrik ton nadir toprak rezervi bulundu! Bu keşif dengeleri değiştirecek! Değeri dudak uçuklatıyor 8.8 milyon metrik ton nadir toprak rezervi bulundu! Bu keşif... Haberi Görüntüle

O KİŞİLERE ARTIK EMEKLİ MAAŞI VERİLMEYECEK

Sosyal Güvenlik Kurumu, sahte sigortalılık ile mücadele kapsamında çalışmalarına hız kazandırdı. Bu konuya son derece önem veren SGK, yeni kurduğu platformun da desteğiyle vatandaşların 'Sahte emeklilerin' yakalanması için ihbarda bulunmasının önünü açıyor.

SGK uzmanlarından da bu yönde girişimlerde bulunan kişilere ise uyarı geldi. SGK tarafından bu kişilerin tespit edilmesi durumunda bağlanan emekli maaşları kesilecek, o güne kadar ödenen maaşlar yasal faizi ile birlikte geri alınacak.

Habere Tepki Ver

3

0

1

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading