Yandex Metrica

SGK'dan bayram öncesi emekliye 3 maaş ikramiye jesti: Başvuran 30 bin lirayı cebine koyacak

SGK'dan bayram öncesi emekliye 3 maaş ikramiye jesti: Başvuran 30 bin lirayı cebine koyacak

Yaklaşık 16 milyon emekli vatandaşımıza bayram kıyağı geldi. Kurban Bayramı öncesinde başvuru yapan emekliye faizsiz olarak 3 maaş avans verileceği açıklandı. Peki kimler başvurabilir ve detayları neler?  

Ekonomi

03.06.2024, 14:39

Kurban Bayramına sayılı günler kala emekli vatandaşlara peş peşe sürprizler gelmeye devam ediyor. Bu defa emeklilere müjdeli haber SGK'dan geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu, emekli maaşı alan ve başvuruda bulunan vatandaşlara 3 maaş faizsiz nakit avans verileceğini müjdeledi. Emeklilere faizsiz maaş kredisinin başvuruları ise 4-5-6 Haziran tarihlerinde başlayacak. İşte SGK'dan emeklilere verilecek yeni müjdenin detayları...

SGK'dan bu sabah emeklilere adeta ikinci bir bayram hediyesi geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu, kurban bayramı öncesinde emekli maaşı alan vatandaşlara faizsiz nakit avans desteği vereceğini duyurdu. SGK tarafından yapılan açıklamada emekliler 30 bin liraya kadar faizsiz nakit avanstan faydalanabilecek. Bu sayede emekliler banka kredisi çekmek zorunda kalmayacak.

Dolardaki baskı kalkıyor! Tam tamına  5 TL'lik hareket olacak: İşte güncel fiyatlar Dolardaki baskı kalkıyor! Tam tamına 5 TL'lik hareket olacak: İşte... Haberi Görüntüle

EMEKLİ MAAŞI ALAN HERKES 30 BİN LİRA İKRAMİYEYİ KAPAR

SGK, bayramda nakit ihtiyacı olan emekliler için yeni kampanyasını duyurdu. SGK'dan emekliler, faizsiz üç maaşa kadar nakit avans fırsatından yararlanabilecek. Yapılan açıklamada ise emeklilik başvurusunu yapan, fakat 90 gün geçmesine rağmen hala emekli maaşı bağlanmayanlar nakit avans fırsatından yararlanabilecek. 

Bayram öncesi sunulacak olan nakit avans fırsatına ise kimlerin başvurabileceği belli oldu. İşte başvuru detayları...

Engelli maaşı, evde bakım maaşı ve 65 yaş aylığı alanlar müjde: Bakanlık resmen duyurdu: Dev zam hesaplara yattı Engelli maaşı, evde bakım maaşı ve 65 yaş aylığı alanlar... Haberi Görüntüle

BAŞVURULAR SGK'YA YAPILACAK

Sosyal Güvenlik Kurumu faizsiz nakit avans fırsatları için başvuru şartlarını tüm vatandaşlarla paylaştı. Paylaşılan şartlar arasında SSK ya da Bağkur'lu çalışan olup emeklilik başvurusu yapan ancak  90 gün geçmesine rağmen hala maaşı bağlanmayan tüm emekliler başvuru yaparak nakit avans alma fırsatına sahip olacak.

Kanalizasyondan çil çil altın çıktı: Bir yılda 13 milyon dolar elde edilecek Kanalizasyondan çil çil altın çıktı: Bir yılda 13 milyon dolar... Haberi Görüntüle

30 BİN LİRAYA KADAR BAYRAM ÖDEMESİ VERİLECEK

SGK tarafından emeklilere sunulan bu fırsat, bayram öncesi emeklilere adeta ilaç niteliğinde gelecek. Çünkü SGK'nın sunduğu bu fırsat 30 bin liraya kadar çıkıyor. En düşük emekli maaşı üzerinden hesaplama yapan SGK, faizsiz nakit avans imkanı sunarak bayram öncesinde emeklilere rahat bir nefes aldıracak.

Bu fırsatı değerlendirmek isteyen kişilerin 4, 5 ve 6 Haziran tarihleri arasında başvuru işlemleri yapmaları gerekiyor. Ayrıca geri ödeme ise 36 aya kadar vadeli ve tamamen faizsiz olarak belirtildi.

Habere Tepki Ver

3

5

2

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading