Yandex Metrica

Sitede Ara

SGK resmen duyurdu: Bayramdan sonra o kişilerin emekli maaşına resmen el konulacak!

SGK resmen duyurdu: Bayramdan sonra o kişilerin emekli maaşına resmen el konulacak!

SGK'dan emeklileri kara kara düşündürecek, yasa boğacak haber geldi. 16 milyon emeklinin bulunduğu Türkiye'de artık o kişilere emekli maaşı verilmeyecek. 50 binden fazla emekliye ödenen paralar faiziyle geri alınacak.Sosyal Güvenlik Kurumu bu olayda son derece kararlı, bayram sonrası maaşlara el konulacak.  

Ekonomi

17.06.2024, 12:28

16 milyon emekli maaşı alan vatandaşı yakından ilgilendiren açıklama Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından geldi. anıdıklarını emekli edebilmek için, emekli maaşından faydalanabilmek için sigortalı gösteren vatandaşlar büyük cezalar ile karşı karşıya.

Sosyal Güvenlik Kurumu bu kişilerin tespit edilmesi için düğmeye basmıştı ve bugün resmen duyurdu. İş yerinde çalışmayan kişilere sigorta yapan ve sahte iş yeri girişiminde bulunan vatandaşlar büyük yaptırımlar ile karşılaşacak. Artan şikayetlerin ardından SGK yetkilileri, 50 binden fazla emeklinin maaşını kesti. SGK, bazı emeklilere artık maaş yatmayacağını resmen duyurdu.

Ünlü ekonomistten gram altın tahmini: Çok yakında öyle bir şey olacak ki... Artık sürpriz olmaz Ünlü ekonomistten gram altın tahmini: Çok yakında öyle bir şey... Haberi Görüntüle

EMEKLİ MAAŞI ARTIK O KİŞİLERE VERİLMEYECEK

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), tanıdığı vasıtasıyla sigortalı gösterilip, emekli edilen vatandaşların tespit edilmesi için çalışmalara başlamıştı. Bu şekilde emekli olan kişiler tespit edileceğini, emekli maaşlarının kesileceğini ve o zamana kadar SGK tarafından ödenen paraların faiziyle geri alınacağını açıklanmıştı.

Akaryakıtta tabelalar değişti! Araç sahipleri dikkat! Zamlar pompaya yansıdı... Akaryakıtta tabelalar değişti! Araç sahipleri dikkat! Zamlar pompaya yansıdı... Haberi Görüntüle

50 BİNDEN FAZLA EMEKLİNİN MAAŞI KESİLECEK

SGK tarafından açıklanan yeni karara göre 50 binden fazla kişinin 'Usulsüz' şekilde emekli olduğu tespit edildi. Alınan yeni karar doğrultusunda herhangi bir işte çalışmadıkları halde kendilerini çalışıyormuş gibi gösterip prim ödeyerek sisteme kayıt olmuş binlerce emeklinin maaşı kesilecek.

SGK bu kapsamda 2023 yılında 50 binden fazla emeklinin maaşını kesmiş ve haklarında yasal işlem başlatarak ödenen paraları faiziyle geri almıştı.

Kiracılara kötü haber! Ev sahipleri bu belgeyi zorunlu tutuyor! İmzalamayana ev yok Kiracılara kötü haber! Ev sahipleri bu belgeyi zorunlu tutuyor! İmzalamayana... Haberi Görüntüle

SGK RESMEN DÜĞMEYE BASTI

Sosyal Güvenlik Kurumu, sahte sigortalılık ile mücadele kapsamında çalışmalarını hızlandırdı. Bu konuya oldukça önem veren SGK, yeni kurduğu platform sayesinde vatandaşların da ihbarda bulunmasını kolaylaştırıyor.

SGK uzmanlarından da bu yönde girişimlerde bulunan kişilere ise uyarı geldi. SGK tarafından bu kişilerin tespit edilmesi durumunda bağlanan emekli maaşları kesilecek, o güne kadar ödenen maaşlar yasal faizi ile birlikte geri alınacak.

Habere Tepki Ver

1

1

0

0

2

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading