banner2

SED ödemeleri devam ediyor! Başvuranlara 3.708 TL ödenecek! Bu ayın ödemeleri hesaplara yatırılmaya başladı!

Sosyal ve ekonomik olarak vatandaşları desteklemeye devam eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi ailelere çeşitli programlar aracılığıyla destek ödemeleri yapıyor.

Ekonomi 27.04.2023, 23:17
Abone ol
SED ödemeleri devam ediyor! Başvuranlara 3.708 TL ödenecek! Bu ayın ödemeleri hesaplara yatırılmaya başladı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, toplumda dezavantajlı konumda olan aile ve bireylere çeşitli destek ödemeleri yapıyor. Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi olarak bilinen destek ödemeleri çocukların farklı yaş grupları ve durumlarına göre değişen tutarlarda verilmektedir. Devlet tarafından vatandaşlara yapılan ödemeler anaokulu, ilkokul, ortaokul, üniversite gibi farklı kurumlardan ayrılan çocuklar için ödemeler de farklılık göstermektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan Sosyal ve Ekonomik Destek ödemelerine başvurmak için bakım tedbiri kararı ile ailelere dönüş, ekonomik nedenlerle muhtaç hale gelen çocuklar, bakım tedbiri kararı olan çocuklar için para desteği, muhtaç durumdaki çocuklara bakım tedbiri, felaket, afet, kaza ya da hastalık sonucu geçinemeyenlere veya hayati tehlike durumuna neden olan bir ameliyatı olan kişilere veya vefat edenlerin çocukları gibi koşullardan birine sahip olmak gerekiyor.

SED ÖDEMELERİ

afından yapılan açıklamada, toplamda 645.269.922 TL Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesinin yapıldığı belirtilmiştir. Yanık, çocuk politikalarının temelinin aile bütünlüğünün korunması olduğunu vurgulayarak, çocukların sağlıklı bir şekilde büyüyebilmeleri için ailelerin desteklenmesinin önemini vurgulamıştır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!