banner2

Seçim öncesinde SSK, Bağkur, 4C, EYT'li herkesi kapsayacak! Eksik priminiz varsa 5400 günle emeklilik için bunu yapın

Milyonlarca EYT'li heyecanla beklediği EYT yasasına kavuştu. EYT düzenlemesinin yürürlüğe girmesinin ardından başvuru süreci devam ediyor. EYT'li olmaya hak kazanan vatandaşların başvuruları sonrasında emeklilik maaşları için de detaylar netleşti. Eksik primi olanlar ise tamamlamak için harekete geçti. Prim borçları için "EYT'ye özel SGK prim borcu kredisi" adı altında kredi imkanı sunulmaya başlandı. İşte detaylar...

Ekonomi 16.03.2023, 18:28
Abone ol
Seçim öncesinde SSK, Bağkur, 4C, EYT'li herkesi kapsayacak! Eksik priminiz varsa 5400 günle emeklilik için bunu yapın

EYT düzenlemesi sonrasında emeklilik için detaylar netleşti. SGK, Bağ-Kur ve prim borcu olduğu için emekli olamayanlara sevindiren haber geldi. Borçlanma ile prim gün sayısını tamamlamak isteyenler harekete geçti. 

EYT KREDİSİ KULLANILMAYA BAŞLANDI

Bu süreçte kamu ve özel bankalar, SGK'ya ödeme kabul edilebilir prim borcu olan çalışanlar için EYT kredisi kullandırmaya başladı. Böylelikle eksik primi olanlara emeklilik yolunu açacak detaylar netleşti. Hal böyle olunca, "EYT kredisi için hangi şartlar gerekiyor?" sorusunun yanıtı sorgulanıyor. İşte, eksik primi olan için detaylar!

SGK PRİM BORÇLANMASINA İLİŞKİN DÖKÜMANI İBRAZ ETMEK YETERLİ

Söz konusu krediye başvuracak çalışanların emekliliğe esas SGK prim borçlanmasına ilişkin dokümanını ibraz etmesi yeterli olacak. Ziraat Bankası hâlihazırda bu krediyi devreye alırken, diğer kamu bankaları ve özel bankaları da devreye girecek. Hem kullanılan krediyle peşin ödeme avantajı yakalanacak, hem de emekli maaşından taksitler halinde borcun ödenmesi imkânı elde edilebilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!