banner2

Scooter için yeni önlemler gelecek mi? Bakan Karaismailoğlu'ndan dikkat çeken mesaj

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ''Elektrikli scooter için yeni önlemler gelecek mi?'' sorusuna ''Bu konudaki düzensizliği bitirmek için yönetmelik çıkardıklarını ancak kullanıcıların buna uymadı. Tedbirleri artırmak zorundayız, artıracağız'' mesajı verdi.

Ekonomi 25.10.2022, 14:04 25.10.2022, 16:01
Abone ol
Scooter için yeni önlemler gelecek mi? Bakan Karaismailoğlu'ndan dikkat çeken mesaj

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, NTV'de katıldığı programda Ahmet Ergen'in sorularını yanıtladı. 

''TEBDİRLERİ ARTIRMAK ZORUNDAYIZ''

Antalya'da 22 Ekim Cumartesi gecesi otomobilin çarptığı elektrikli scooterdaki lise öğrencilerinin hayatını kaybetmesi, yeniden scooterlar tartışmalarını gündeme getirdi. Konuyla ilgili konuşan Bakan Karaismailoğlu, ''Bu araçlarının kullanılması kaçınılmaz. Bizim çıkardığımız yönetmelik doğrultusunda sürücüler kurallara uyarsa bir sıkıntı çıkmayacaktır. Ancak kullanıcıların uymadığını görüyoruz. Tabii ki bu konuda eksiklerimiz varsa tamamlayacağız. Kullanım yanlışlarını görüp tamamlayarak devam edeceğiz. Tedbirleri artırmak zorundayız''' mesajı verdi. 

DOĞU VE GÜNEYDOĞU'DAKİ ALTYAPI YATIRIMLARI

''Doğu ve Güneydoğu'daki alyapı yatırımları kapsamında 2023 ve izleyen yıllarda bölge için neler planlanıyor?'' sorusuna yanıt veren Bakan Karaismailoğlu, ''Bitlis Çayı Viyadüğü ile birlikte dünyada eşi benzeri olmayan bir projeyi gerçekleştirdik. Bugün de son segmentin kaynak törenini yapacağız. İki gidişli iki gelişli bölünmüş bir yola kavuşmuş olacağız.  Bitlis-Diyarbakır kara yolunda güvenli trafiğin sağlanması ve ulaşımda sıkıntı yaşanmaması amacıyla inşa edilen 900 metre uzunluğundaki viyadük tamamlama aşamasına geldik.  Ayak yüksekliği 54 ve ayaklar arasındaki açıklığı 90 metre olan 800 bin ton ağırlığındaki viyadük, yapım teknikleri bakımından dünyadaki nadir yapılar arasında gösteriliyor. Ülkemizin doğusu batısı fark etmiyor. Nerede hangi ihtiyaç varsa elimizden geldiğinde yatırımlarımızı yapıyoruz'' dedi.

''GAZİRAY 5 KASIM'DA AÇILIYOR''

Gaziantep için Gaziray Projesi'nde sona gelindiğini belirten Bakan Karaismailoğlu, ''Yaklaşık 22 kilometrelik bir hat. 5 Kasım itibariyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılımıyla hizmete sunacağız'' ifadelerini kullandı.

İSTANBUL'DAKİ METTRO HATLARINDA SON DURUM

İstanbul Başakşehir-Kayaşehir Projesi'nde sona yaklaşıldığının altını çizen Adil Karaismailoğlu, ''İstanbul'a yaptığımız yatırımlarla şehrimiz dünyanın çekim noktası haline geldi. Megakente olağanüstü yatırımlar yapıyoruz. 103 kilometre olan metro hattımızı 2 Ekim'de Sabiha Gökçen hattını açarak bu uzunluğu 270 kilometreye çıkardık. Yakında Kağıthane-Havalimanı metrosunu da açacağız'' şeklinde konuştu.

''DEMİRYOLU AĞIRLIKLI YATIRIM DÖNEMİNE GİRDİK''

''Artık bundan sonra demiryolu ağırlık dönemine girdik.'' diyen Bakan Karaismailoğlu, ''Karayolu sıkıntımızı aştık. Bizim hedeflerimizi demiryolu ağını 28 bin kilometreye çıkararak gerçekleştireceğiz. Havayolu altyapımızı tamamladık, burada işletme kapasitesini artırmaya çalışacağız'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!