Sağlık çalışanlarına ek ödeme ne zaman yapılacak? Sağlık çalışanları ek ödeme tarihi belli mi?

Resmi Gazete'de Sağlık Personeline Döner Sermaye Ek Ödemesi Yönetmeliği yayımlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, müjdeli haberi verdi. Peki sağlık çalışanlarına ek ödeme ne zaman yapılacak? Sağlık çalışanları ek ödeme tarihi belli mi?

Ekonomi 12.08.2022, 12:13 12.08.2022, 12:16
Abone ol
Sağlık çalışanlarına ek ödeme ne zaman yapılacak? Sağlık çalışanları ek ödeme tarihi belli mi?

Sağlık personeli ek ödemesi gündemde yerini aldı. Fahrettin Koca "Carpe Diem. Beklediğin anı yaşa. Yönetmeliğin yayınına az kaldı" sözlerini paylaştıktan sonra "Resmi Gazete’nin sağlık çalışanlarının beklentisini bu kadar iyi ifade eden bir başka sayısı belki de olmamıştı. Sizden önce okuyanlar böyle diyor. 'Bir gün bir yönetmelik okuduk. Türkiye’de doktor olmanın anlamı değişti.' İleride böyle denecek."  dedi. Peki sağlık çalışanlarına ek ödeme ne zaman yapılacak? Sağlık çalışanları ek ödeme tarihi belli mi?

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA EK ÖDEME NE ZAMAN YAPILACAK?

Resmi Gazete'de sağlık personelinin ek ödeme ve özlük haklarını belirleyen yönetmelik yayımlandı. Fahrettin Koca "Sağlık Personeline Döner Sermaye Ek Ödemesi Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayınlandı. 'Yönetmelik dili' hepimiz için açık olmayabilir. Günlük hayata tercüme her ayın 15’inde yapılacak. Hayırlı olsun" sözlerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!