banner2

Sağlık Bakanlığı'ndan personel alımı müjdesi! Hem KPSS'li hem KPSS'siz alım yapılacak! Başvurular ne zaman başlıyor?

Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü'nde istihdam edilmek üzere 17 sözleşmeli bilişim personeli alacak. Yapılacak mülakatta 2020, 2021 ve 2022 yıllarında KPSS puanının yüzde yetmişi esas alınacak.

Ekonomi 25.10.2022, 21:08 25.10.2022, 21:34
Abone ol
Sağlık Bakanlığı'ndan personel alımı müjdesi! Hem KPSS'li hem KPSS'siz alım yapılacak! Başvurular ne zaman başlıyor?

Sağlık Bakanlığı, hem KPSS puanlı hem KPSS şartsız personel alımı yapacak. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak olan personel alımı için Resmi Gazete'de ilan yayınlandı. 

Personel alımında 2020, 2021 ya da 2022 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda alınan KPSSP3 puanının yüzde 70'i ile 2017'den itibaren (2017 dahil) Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen YDS dengi puanın yüzde 30'unun toplamı esas alınacak.

Sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 5 katı kadar aday, Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından 28 Kasım - 2 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek sözlü ve uygulamalı mülakata çağırılacak.

KPSSP3 puanı olmayan ya da belge ibraz etmeyen adayın KPSSP3 puanı 70, YDS puanı olmayan ya da belge ibraz etmeyen adayın dil puanı 0 olarak değerlendirilecek.

Mülakatın sonucunda başarı sırasına göre sözleşmeli bilişim personeli istihdam edilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları haiz olmak,

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,


c) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Bu maddede belirtilen yükseköğretim mezunları aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 (iki) katı ödenecek pozisyonlar için başvuru yapabilirler.)


d) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (b) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.

e) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek

BAŞVURU VE DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!