Yandex Metrica

Resmi Gazete'de yayımlandı: Elektrik ve doğalgaz sayaçlarına bunu yaptırmayanlar ceza geliyor!

Resmi Gazete'de yayımlandı: Elektrik ve doğalgaz sayaçlarına bunu yaptırmayanlar ceza geliyor!

Resmi Gazete'de yayımlanan yeni  yönetmeliğe göre, elektrik, su ve gaz sayaçları için önemli bir değişiklik yapıldı! Duyurusu yapılan karara göre belirtilen tarihler içinde sayaçlarını değiştirmeyen vatandaşlara 10 bin TL para cezası kesilecek. 

Ekonomi

10.06.2024, 14:04

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Elektrik, Su ve Gaz Sayaçları Muayene Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikleri kamuoyuna duyurdu. Bu güncelleme, Türkiye genelindeki doğalgaz, elektrik ve su sayaçlarını ilgilendiren önemli detaylar yer alıyor.  Muayene prosedürleri ile yetkilendirilmiş kişilerin muayene yapabileceği yerleri açıklıyor.

Türkiye gri listeden çıktı! Yatırımcılara müjde: Borsa İstanbul'da 'Ralli' başlıyor! Türkiye gri listeden çıktı! Yatırımcılara müjde: Borsa İstanbul'da 'Ralli' başlıyor! Haberi Görüntüle

TARİH BELLİ OLDU 

Bakanlık, 2014-2019 yılları arasında üretilip piyasaya sürülen tüm doğalgaz sayaçlarının 2025 sonuna kadar değiştirilmesini kararlaştırdı. Yeni sayaçların standartlara uygun olması ve güvenilirlikte artış sağlanması amaçlanıyor.

Tütün ürünlerinden yüzde 110 vergi! 5 ayda toplam 108,4 milyar TL tahsil edildi Tütün ürünlerinden yüzde 110 vergi! 5 ayda toplam 108,4 milyar... Haberi Görüntüle

DEĞİŞİM ÜCRETLİ Mİ?

Bu değişiklikler çerçevesinde, sayaç muayeneleri bakanlığa bağlı il müdürlükleri veya kullanıcıların tercih ettiği servisler tarafından yapılacak. Bu hizmetler için vatandaşlardan herhangi bir ücret alınmayacak. 

Dev kampanya başladı: Bu otomobil 100 kilometrede 10 TL yakıyor! Yakıt cimrisi, peynir ekmek gibi satılacak Dev kampanya başladı: Bu otomobil 100 kilometrede 10 TL yakıyor!... Haberi Görüntüle

SAYAÇLAR SERVİSE GÖTÜRÜLECEK 

Muayene için sayaç kullanıcının bulunduğu yerden çıkarılarak servise götürülecek. Muayene başvuruları kullanıcılar veya yetkilendirilmiş servisler tarafından ilgili il müdürlüklerine yapılabilir. İlgili damga ile işaretlenen sayaçlar, muayene sonuçlarına göre uygun bulunacak.

Mobil fotoğrafçılar dikkat! iPhone 16 Pro'da telefoto kamera bulunacak: 5x optik yakınlaştırma eşsiz deneyim sunacak Mobil fotoğrafçılar dikkat! iPhone 16 Pro'da telefoto kamera bulunacak: 5x... Haberi Görüntüle

DEĞİŞTİRMEYENLERE PARA CEZASI

Yürürlükte açıklanan tarihe kadar bildirimde bulunmayan veya eksik/hatalı bildirim yapan kullanıcılara 10.000 TL'ye kadar para cezası verilecek.  Ayrıca, belirtilen süre içinde bildirimde bulunmayan veya eksik/hatalı bildirim yapan kullanıcılara idari yaptırımlar da uygulanacaktır.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading