banner2

Resmi Gazete'de yayımlandı! O İllerde elektrik ve doğalgaz fatura borçları silinecek

Ülkemizde yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bir çok konut ve işyerinde hasar meydana geldi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre depremden etkilenen 11 ilde bir çok ev ve işyerlerinden elektrik ve doğalgaz borçları silineceği duyuruldu.

Ekonomi 25.05.2023, 11:35 25.05.2023, 11:50
Abone ol
Resmi Gazete'de yayımlandı! O İllerde elektrik ve doğalgaz fatura borçları silinecek

6 Şubat'ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli büyük depremlerin ardından 11 ilde birçok konut ve işyerlerinde ağır ve orta hasar oluştu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın Olağanüstü Hal Kapsamında Enerji Tüketim Bedellerinin Terkinine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Tebliği ile Resmi Gazete'de yürürlüğe giren karara göre, depremden etkilenen11 ilde acil yıkılacak olan ev ve işyerlerinde elektril ve doğalgaz borçlarının silineceği açıklandı.

FATURALAR SİLİNECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile olağanüstü hal bölgesi kapsamında afet bölgesi ilan edilen 11 ilde bulunan konut ve işyerlerine yıkılmış veya yıkılacak olan, ağır veya orta hasarı bulunan elekrik ve doğalgaz faturaları silineceği açıklandı. Ancak yasal olmayan yollarla yapılan kullanımlar bu tebliğin dışında kalacak.

TAMAMI İPTAL EDİLECEK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafınan konut ve işyerlerine ilişkin bilgileri alan ilgili şirketler elektrik ve doğalgaz faturaları iptal edilecek yerleri belirleyecek. Ölçüm yerleri tek sayaçtan yapılan konut ve işyerlerinde ise faturaların tamamı iptal edilecek. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!