banner2

Ramazan öncesinde et fiyatlarına rekor zam! 1 kilogramlık kıymanın fiyatı bakın kaç TL oldu?

Et fiyatlarına Ramazan ayında indirim beklenirken önce Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve daha sonra hayvanlarda ortaya çıkan şap hastalığının ardından et fiyatlarına yeni zamlar bekleniyor.

Ekonomi 10.03.2023, 11:47 10.03.2023, 11:51
Abone ol
Ramazan öncesinde et fiyatlarına rekor zam! 1 kilogramlık kıymanın fiyatı bakın kaç TL oldu?

Türkiye'de milyonlarca vatandaş Ramazan ayı vesiylesiyle et fiyatlarına indirim bekliyordu. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yapacağı ihracatla birlikte bu indirimler 60 TL'yi bulacaktı.

Ancak Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 'asrın felaketi' olarak nitelendirilen depremlerin ardından şimdi de hayvanlarda şap hastalığı ortaya çıktı. Söz konusu hastalıkla birlikte ete indirim değil zam beklentisi oluştu. 

BİR AYDA YÜZDE 30 ZAM

Dünya'dan Emel Yiğit'in haberine göre, Kırmızı etin fiyatı sadece son bir ayda yüzde 30'a yakın bir yükseliş kaydetti ve kasaplarda kıyma fiyatları 300 TL bandına geldi.

Türkiye Kasaplar, Besiciler Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, şap hastalığının önlenebilen bir hastalık olduğunu ifade ederek bu hastalığın görüldüğü bölgelerde seferber olunduğunu sözlerine ekledi. 

Hastalığın ilerlemesi durumunda kırmızı ete yeni zamlar yolda.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!