banner2

PTT personel alımı ne zaman yapılacak? PTT personel alımı başladı mı? Başvuru şartları neler?

PTT personel alım ilanları milyonlarca vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki, PTT personel alımı ne zaman yapılacak? PTT personel alım şartları neler, KPSS isteniyor mu? İşte PTT personel alım ilanına ilişkin tüm detaylar...

Ekonomi 13.03.2023, 10:30 13.03.2023, 10:45
Abone ol
PTT personel alımı ne zaman yapılacak? PTT personel alımı başladı mı? Başvuru şartları neler?

PTT personel alım ilanı vatandaşların gündeminde olmaya devam ediyor. Özellikle iş sahibi olmak isteyen kişilerin başvuru yaptığı PTT personel alım ilanları yılın belirli dönemlerinde açıklanıyor. Peki, PTT personeli olmak için gerekli şartlar neler?

PTT PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

PTT, 2023 personel alımı için henüz herhangi bir açıklama yapmadı. Bu içerik PTT kanadından PTT personel alımı açıklaması gelince güncellenecektir. Bu nedenle ara ara bu sayfayı ziyaret etmeniz ve 2023 personel alım ilanlarına ilişkin bilgi almanız gerekmektedir.

PTT PERSONELİ OLMAK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR NELER?

PTT personeli olmak için gerekli olan şartlar resmi olarak şu şekilde açıklanmıştır:

a) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT'nin yurtdışındaki işyerlerinde

istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz altı yaşından gün almamış olmak.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından mahkûm olmamak.

ğ) Atanacağı pozisyon için Yönetim Kurulu tarafından belirlenen öğrenim şartını haiz olmak.

h) Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!