Yandex Metrica

PTT destek paketi onaylandı: 18 - 55 yaş arasına destek ödemesi yapılacak

PTT destek paketi onaylandı: 18 - 55 yaş arasına destek ödemesi yapılacak

Sosyal devlet kapsamında vatandaşlarının yanında olmaya devam eden Türkiye, dar gelirli aileleri desteklemeye devam ediyor. Son olarak Türkiye'de dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar için önemli bir destek olan İŞKUR'un işe başlama yardımı genişletiliyor.

Ekonomi

13.06.2024, 17:18

Aile Bakanlığı tarafından desteklenen İŞKUR işe başlama yardımı, Türkiye genelindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) tarafından değerlendirilen vatandaşlara yönelik bir sosyal yardım programı olarak göze çarpıyor. Söz konusu programdan faydalanmak isteyen bireylerin 18-55 yaş arasında olması ve SYDV tarafından çalışabilir olarak değerlendirilmesi gerekmektedir. 

İŞKUR işe başlama yardımı için başvurular, ikamet edilen bölgedeki SYDV'ye şahsen yapılmalıdır ve başvuru sırasında kimlik kartı gereklidir. Hak sahipleri, SYDV'deki mütevelli heyeti tarafından belirlenir ve buna göre yardım ödemesine hak kazanırlar.

Peynir ekmek gibi araba satacaklar! Nissan'dan dev kampanya: İster 100 bin indirim ister 500 bin alım desteği Peynir ekmek gibi araba satacaklar! Nissan'dan dev kampanya: İster 100... Haberi Görüntüle

İŞKUR İŞE BAŞLAMA YARDIMI KAÇ TL?

İŞKUR işe başlama yardımı brüt asgari ücretin üçte biri tutarında nakdi yardım olarak ödenmektedir. Yani örnekle 2024 yılı için bu tutar 6,667 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Yardım alacak bireyler, SGK kayıtlarında işe başlama bilgisinin görüntülenmesini takiben en geç 2 ay içinde başvuruda bulunmalıdır.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) yerel düzeyde sosyal yardımların koordinasyonunu sağlayan ve ihtiyaç sahiplerine yönelik destekleri dağıtan kurumlardır. Söz konusu vakıflar, başvuru sürecinden yarımın dağıtımına kadar ilerleyen tüm aşamalarda aktif rol oynar. 

Habere Tepki Ver

6

8

1

1

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading