banner2

PTT'den herkese 700 TL! Kurban Bayramı'nda devlet yardımıyla yüzler gülecek

2022 Kurban Bayramı'nda sosyal yardım parası verilmeye devam ediyor. 700 TL'lik sosyal yardım parası için başvurular yapılmaya başladı. İhtiyaç sahibi vatandaşlara devlet desteği ödemesi devam ediyor. Devlet desteği uygulamasında PTT karşılıksız yardım parası da bulunuyor. İşte Kurban Bayramı sosyal yardım ödemeleri hakkında detaylar...

Ekonomi 11.06.2022, 15:14 11.06.2022, 15:15
Abone ol
PTT'den herkese 700 TL! Kurban Bayramı'nda devlet yardımıyla yüzler gülecek

Kurban Bayramı 2022 yılının Temmuz ayında kutlanacak.  Kurban Bayramı öncesi PTT tarafından sosyal yardım ödemesine ilgi giderek artıyor. 700 TL sosyal parası PTT tarafından veriliyor. İhtiyaç sahipleri için sosyal yardım başvuruları açılıyor. PTT'den herkese 700 TL! Kurban Bayramı'nda devlet yardımıyla yüzler gülecek.

BAŞVURULAR PTT ŞUBELERİNDEN YAPILIYOR

Kurban Bayramı gelmeden haziran ayında ödeme almak isteyenler PTT şubelerine başvuruyor. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlar 700 lira Kuban Bayramı sosyal yardım parası için başvuruların nasıl yapılacağını merak ediyor.

Sosyal yardım parası ismiyle 700 TL'lik ödeme Haziran ayında ödense de Kurban Bayramı destek parası olarak verilmektedir. 700 liralık destek ödemesi PTT şubelerinden yapılacak. Herhangi bir karşılığı bulunmayan 700 TL ödemesi için başvuru şartlarına uygun olunması halinde PTT şubelerinden hafta içi verilecek.

700 TL PTT destekli ödeme için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartllara uygun olduğu durumda ödemeler PTT şubelerinden alınabilecek.

PTT 700 LİRA DESTEK İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI NE?

65 yaşından büyük olmak
TC Vatandaşı olmak
Herhangi bir sosyal güvence kapsamında sosyal güvenceye sahip olmamak
Düzenli gelir sahibi olmamak
Çalışmıyor olmak
Sigorta prim ödemesi yapmamış olmak
Hanede kişi başında düşen gelirin asgari ücretin üçte biri düzeyinde olması.

Yukarıdaki şartlara uyulması durumunda kişi bağlı bulunduğu ilçedeki Sosyal Dayanışma Vakfı'na başvurabilmektedir. Muhtaçlık belgesi ile başvurular alınıyor.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!