banner2

PTT'den emeklilere dev destek! Tam 50 bin TL için harekete geçtiler! Hemen başvurun

PTT'den ihtiyaç sahiplerine müjdeli haber geldi. Aktifbank’tan tam tamına 50 bin lira kredi imkânı sağlandığı duyruldu. Peki nasıl başvuruluyor?

Ekonomi 24.01.2023, 11:38
Abone ol
PTT'den emeklilere dev destek! Tam 50 bin TL için harekete geçtiler! Hemen başvurun

PTT'den ihtiyaç sahiplerine müjde niteliğinde kredi imkanı geldi. Emeklilerin sevineceği bu haberin detayları da belli oldu.

GELİR DURUMUNU BİLDİRMEYEN KAMPANYADAN YARARLANAMIYOR

Emeklileri ilgilendiren krediyle 36 aya varan vade seçeneği bulunuyor. Tabi ki başvuranların kredi notu ve gelir durumu da krediyi almak için önemli. Gelir durumunu kanıtlayamayan kişiler de bu kampanyadan yararlanamıyor. Bilgileri eksik olan kişiler de kampanyadan yararlanamaz.

HANGİ ŞARTLAR ARANIYOR?

50 bin lira kredi için ise gelir beyanı önemli bir kriter. Eksik bilgileri olan başvuruların değerlendirilmeyeceği belirtilirken ödeme alacak kişilerin en fazla 82 yaşında olması gerekiyor. Kredi sadece TC vatandaşlarının yararlanması için oluşturulmuş durumda. Emeklilerin aylık kazancının yarısı kredi ödemesi olarak maksimum tutarda olması şartı var. Emekli olduğuna dair belgelerin de olması gerekiyor.

NASIL BAŞVURU YAPILIYOR?

Başvurular direkt olarak PTT şubelerinden olabileceği gibi aynı zamanda kayıtlı cep telefonu üzerinden de yapılacak. PTT boşluk TC yazılarak 3050 ye mesaj atılarak başvuru yapılabilecek. SMS başvurusunun ardından yaklaşık olarak 10 dakika içerisinde onay mesajıyla teyit sağlanıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!