banner2

PTT'den dev fırsat! Elektrik faturasıyla PTT'ye gidenlere destek ödemesi! 260 TL'ye kadar olan ödeme için hemen başvurun

Elektrik faturalarını ödemekte zorlanan vatandaşlara devlet tarafından faturaları için destekte bulunuluyor. PTT tarafından ödemesi yapılan ihtiyaç sahibi ailelere verilen fatura yardımında bazı şartlar aranıyor. Belirli şartları taşıyıp, e-Devlet üzerinden başvuru yapanlar PTT’den elektrik faturası yardımlarını hemen alabilirler.

Ekonomi 01.04.2023, 12:15 01.04.2023, 12:26
Abone ol
PTT'den dev fırsat! Elektrik  faturasıyla PTT'ye gidenlere destek ödemesi! 260 TL'ye kadar olan ödeme için hemen başvurun

Dar gelirli ailelere devlet tarafından elektrik faturaları için destek ödemesi yapılıyor. Elektrik faturası desteğinden yararlanmak isteyen aileler, 11 haneli TC kimlik numarasıyla e-Devlet’e giriş yaparak başvurunuzu yaparak bu hakka sahip olabilirsiniz. 

KİŞİ SAYISINA GÖRE ÖDEME MİKTARI DEĞİŞİYOR 

 Ailedeki kişi sayısına göre değişik miktarlarda ödeme yapılıyor. Söz konusu fatura destek ödemesi için paralar PTT üzerinden alınıyor.

 YARDIM DESTEK ÜCRETİ NE KADAR?

Devlet, 1 kişilik aileler için 130,09 TL, 3 kişilik aileler için 173,46 TL, 4 kişilik aileler için 216,82 TL ve 5 kişilik aileler için 260,19 TL gibi elektrik tüketimine göre değişen miktarlarda elektrik faturası yardımı sunmaktadır.

ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ BAŞVURUSU İÇİN YAPILMASI GEREKENLER 

Elektrik Tüketim Desteği’ne e-Devlet üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için T.C. kimlik numarası ve şifre ile e-Devlet’e giriş yapıp sonrasında “Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” sayfasında istenen bilgileri doldurmak gerekiyor. Kronik hastalar, Elektrik Tüketim Desteği almak için bağlı olduğu bölgenin SYD Vakfına başvuruda bulunabilir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!