banner2

PTT'den çocuklu ailelere görülmemiş yardım! 2.329 liralık destek için hemen başvurun! Her çocuk için bakın kaç lira veriliyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, PTT tarafından çocuklu ailelere 2.329 TL ödeme yapılacağı duyuruldu. Peki çocuklu ailelere destek şartları nelerdir? İşte detaylar...

Ekonomi 10.03.2023, 13:54
Abone ol
PTT'den çocuklu ailelere görülmemiş yardım! 2.329 liralık destek için hemen başvurun! Her çocuk için bakın kaç lira veriliyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çocuklu ailelere destek ödemeleri devam ediyor. PTT aracılığıyla verilen destek ödemelerinin detayları aileler tarafından merak ediliyor.

3.295 TL ÖDEME YAPILIYOR

PTT’den gelen müjdeli haberde anaokulu yaşında çocuğu olanlardan liseye kadar birçok çocuklu aileye toplamda 3.295 TL yardım yapılıyor. Ödemeden yararlanmak içinse başvuruların hızlı şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.  

2023 senesinde devlet yardım ödemelerini kesintisiz şekilde ailelere ulaştırmaktadır. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından karşılanan ödemeler için ocak ayından itibaren çalışmalar başlamıştı.

Ödemelerin nereye yatırılacağı ve nasıl olacağı henüz netleşmiş değil. Ancak başvurular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla alınıyor. Çocuk parası ödemesi için başvuruların onay alması halinde alınan hesap bilgilerine ödemelerin yatırılacağı biliniyor.  

2023 SED ÖDEMELERİ KAÇ LİRA?

Okul öncesi çocuğu olan ailelere toplam 2.059 TL yatıyor. 
İlkokuldaki çocuklar için ailelere 3090 TL, lisede olan öğrenciler için de 3.295 TL yatıyor. 
Ortaöğretim seviyesinde olması gereken, ancak okula gitmeyen öğrenciler için toplam 2.059 TL yatırılıyor. 


Üniversite çağında olan öğrenciler için de ailelere toplamda 3.708 TL yatırılıyor. 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ödemelerin çocuk başına farklılık göstereceğini belirtti. 
E-devlet üzerinden çocuk parası yardımına başvuru yapılabilmektedir. Buna ek olarak ikametinize en yakın sosyal yardım vakıflarına da başvuruda bulunabilmektesiniz. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!