Yandex Metrica

Sitede Ara

Porsche'tan bir ilk! T-Hybrid 911 modeli piyasayı sallayacak

Porsche'tan bir ilk! T-Hybrid 911 modeli piyasayı sallayacak

Porsche'tan bir ilk. Hibrit 911 modeli piyasayı sallayacak. Araç, dijital iç mekan yaklaşımını benimseyerek 12,6 inçlik bir gösterge paneline sahip. Ayrıca Porsche T-Hybrid 911 modeli 3 saniyede 100 km/s hıza ulaşıyor.

Ekonomi

29.05.2024, 18:22

Yeni Porsche 911'lerin farklı versiyonlarında, tasarım açısından büyük değişiklikler gözlemlemiyoruz. 992 nesli olarak adlandırılan model, önceki nesillerle benzer özelliklere sahip olsa da, performans alanında geliştirmeler yapılmış durumda.

4 milyon emekli için  karar haftası! En düşük aylık ne kadar olacak? İşte takip edilecek süreç... 4 milyon emekli için karar haftası! En düşük aylık ne... Haberi Görüntüle

T-HYBRID MODELİ GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR

2025 Porsche 911 modelleri arasında öne çıkan bir versiyon, elektrikle güçlendirilmiş tek hibrit seçenek olan Carrera GTS. "T-Hybrid" adı verilen bu model, 3,6 litrelik bir hibrit motorla sunuluyor. Bu, 0,6 litrelik bir artışa işaret ediyor. Elektrikli motor, kompresör ve türbinler arasına yerleştirilmiş durumda.

IBAN ile sürekli para transfer edenler dikkat! Bakanlık harekete geçti: Büyük cezalar yolda! IBAN ile sürekli para transfer edenler dikkat! Bakanlık harekete geçti:... Haberi Görüntüle

MANUEL SEÇENEĞİ YOK

Aracın 8 ileri vitesli çift kavramalı şanzımanı bulunuyor ve manuel vites seçeneği sunulmuyor. Hibrit Porsche 911 Carrera GTS, 478 beygir gücü üretiyor ve 570 Nm tork değerine sahip, bu da önceki GTS modeline kıyasla performansın arttığını gösteriyor. 

Yunan adasına giden Türklerin yüzüne tükürdüler: Küfür gibi menü kapağını hiç önemsemedi! Yunan adasına giden Türklerin yüzüne tükürdüler: Küfür gibi menü kapağını... Haberi Görüntüle

3 SANİYEDE 100 KM/S HIZA ÇIKIYOR

Elektrikli motor dahil edildiğinde ise toplam gücü 541 beygir gücüne ve 610 Nm torka ulaşıyor. Ayrıca araç, 0'dan 100 km/s hıza sadece 3 saniyede çıkabiliyor.

Mehmet Şimşek'ten KKM açıklaması: TL’ye güven artıyor Mehmet Şimşek'ten KKM açıklaması: TL’ye güven artıyor Haberi Görüntüle

50 KG DAHA AĞIR OLDU

Hibrit motor kullanımıyla birlikte yeni 911'in ağırlığında da değişiklikler olmuş. Otomobil, önceki versiyonlara göre 50 kilogram daha ağır hale gelerek 1.595 kilogramlık bir ağırlığa sahip olmuş.

Araç, tamamen dijital bir iç mekan yaklaşımını benimsemiş durumda. 12,6 inçlik bir gösterge paneli, 7 farklı tema seçeneği sunuyor. Buna ek olarak, 10,9 inçlik bir bilgi ve eğlence ekranı bulunuyor. Ayrıca, Taycan'da olduğu gibi aracı anahtarla değil, başlatma düğmesiyle çalıştırıyorsunuz.

Hibrit Porsche 911 Carrera GTS, hem coupe hem de cabriolet olarak sunulacak ve arkadan çekişli ile dört tekerden çekişli seçenekleriyle piyasaya sürüldü.

Araç, ABD'de başlangıç fiyatı için 14 bin dolarlık bir artışla 164 bin dolar olarak belirlendi.

Habere Tepki Ver

3

0

1

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading