Yandex Metrica

Piyasada madeni para kalmadı: Esnaf PTT önünde kuyruğa girdi

Piyasada madeni para kalmadı: Esnaf PTT önünde kuyruğa girdi

Piyasada yaşanan madeni para sıkıntısı esnafın ana gündem maddesi haline gelirken harekete geçen Darphane ürettiği yeni 1 TL'lik madeni paraları PTT aracılığıyla esnafa ulaştırmaya başladı.

Ekonomi

17.03.2024, 08:12

Son günlerde piyasada yaşanan madeni para sıkıntısı nedeniyle esnaf zorunlu bir dönem yaşıyor. Alışveriş yapan vatandaşlara para üstü olarak verecek madeni para bulamayan esnaf çareyi başka yollarda aramakta buldu. 

Markete, manava, kasaba giden pek çok vatandaş yaptığı alışverişin ardından "bozuk para yok" cevabıyla karşılaşmaya başladı. 

O ülkedeki petrol ve doğalgazı Türkiye çıkaracak: Yerin altında resmen hazine var O ülkedeki petrol ve doğalgazı Türkiye çıkaracak: Yerin altında resmen... Haberi Görüntüle

PARA ÜSTÜNE SAKIZ DÖNEMİ 

Marketlerde ve bakkallarda para üstü sakız olarak veriliyor. Dolmuşlarda da aynı sıkıntı yaşanıyor. Bu sorunu aşmak için madeni para basımına hız veren Darphane bunu PTT aracılığıyla esnafa ulaştırmaya başladı.

Zamlı maaşlar belli oldu! 2024 Temmuz ayı memur, öğretmen ve polis maaşları ne kadar oldu? Zamlı maaşlar belli oldu! 2024 Temmuz ayı memur, öğretmen ve... Haberi Görüntüle

PİYASADA 1 LİRALIK MADENİ PARA SIKINTISI YAŞANIYOR

Türk Lirası şu sıralar çok çok değerli çünkü piyasada az bulunuyor, bir dönem basım maliyeti kendi değerinin üzerine çıktı ancak sorun bitmedi şu anda esnaf metrelerce kuyrukta saatlerce 1 Türk lirasına ulaşabilmek için bekliyor.

Peynir ekmek gibi araba satacaklar! Nissan'dan dev kampanya: İster 100 bin indirim ister 500 bin alım desteği Peynir ekmek gibi araba satacaklar! Nissan'dan dev kampanya: İster 100... Haberi Görüntüle

DARPHANE SORUNA EL ATTI

Enflasyon ve döviz kurundaki dalgalanma altın, çinko, bakır gibi değerli madenlerin fiyatlarında rekor artışa neden oldu. Bu durum ise madeni paranın basım maliyetini yükseltti. Bu süreçte madeni paranın hurdası, basılı değerini geride bıraktı ve hurdacılar bile madeni para toplamaya başlar hale geldi. Gündemde 1 TL'nin üretim maliyetinin 3 TL'yi aştığı yönünde pek çok haberin yer almasıyla Darphane konuya el attı ve çalışmalarına başladı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading