Yandex Metrica

Sitede Ara

Pişman olmayın! Ünlü ekonomistten yatırım tüyosu

Pişman olmayın! Ünlü ekonomistten yatırım tüyosu

Ekonomist Tuna Kaya, Türk lirasıyla yatırım yapmayı düşünenler için önemli önerilerde bulundu. Döviz kuru, altın ve konut fiyatlarındaki olası değişimlere dikkat çeken Kaya, yatırımcılara seslenerek konutlara dikkat çekti.

Ekonomi

02.06.2024, 16:09

Tuna Kaya, yatırımcılara önemli tavsiyelerde bulundu. Türkiye'deki ekonomik krize dikkat çeken Kaya, elinde Türk lirası olanları yatırım konusunda uyardı.

Milyonlar nefesini tuttu!  Yarından sonra hepsi değişecek: İşte memur ve emekli için beklenen zam oranı... Milyonlar nefesini tuttu! Yarından sonra hepsi değişecek: İşte memur ve... Haberi Görüntüle

ÜNLÜ EKONOMİSTTEN TÜYO

Tuna Kaya, yatırımcılara önemli tavsiyelerde bulundu. "Faizin cazibesine kapılarak evinizi satmayın" diye uyaran Kaya, ev almak isteyenlerin 2025 yılına kadar beklemeleri gerektiğini belirtirken, kira fiyatlarının önemli ölçüde artacağını vurguladı. Konut fiyatlarında beklenen artışlara dikkat çeken Tuna Kaya, sözlerine şöyle devam etti:

"Faiz oranlarının cazibesine kapılarak evinizi satmayın. Bir yılda faiz size kazandırdığını, bir konut bir ayda size kazandırabilir. Bu dönemde ev satmak mantıklı bir karar değil. Büyük yatırımcılar konutlara ilgi göstermiyor. Çalışanlar ise konut edinemiyor.

Dünyaca ünlü dergi resmen açıkladı: İşte Türkiye'nin en büyük 500 şirketi Dünyaca ünlü dergi resmen açıkladı: İşte Türkiye'nin en büyük 500... Haberi Görüntüle

KONUTLARDA FİYAT PATLAMASI YAŞANABİLİR

Konut açığı oluşacağını ve bu sebepten ötürü 2025 yılının ilk çeyreğine kadar konut alınabileceğini belirterek, "Konut maliyetleri arttı ve bu nedenle yeni konut inşaatları azaldı. Türkiye'de nüfus sürekli artıyor ve dışarıdan göç alınıyor. Gelecek üç yıl içinde büyük bir konut açığı oluşması bekleniyor. 2020-2022 benzeri bir konut fiyat patlaması bekliyorum. Bu süreçte oturduğunuz evi satmak veya yatırım amaçlı aldığınız evi satmak son derece yanlış olacaktır. Konut almak isteyenlerin en geç 2025 yılının ilk çeyreğine kadar harekete geçmelerini öneririm. Sonrasında konut almak çok daha zor olabilir ve konut açığı artacağı için yüksek kira bedelleri ödemek zorunda kalabilirler." dedi.

Editörün notu: Haberde geçenler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading