banner2

Petrol fiyatlarına ABD müdahalesi! Tüm seçenekler masada

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, petrol fiyatlarındaki artışa ilişkin kritik açıklamalarda bulundu. Psaki konuya ilişkin ilgili ülkelerle görüşmek dahil tüm seçeneklerin masada olduğunu ifade etti. Öte yandan Japon hükümeti de petrol fiyatlarını görüşmek için bir araya gelecek.

Ekonomi 09.02.2022, 09:55 09.02.2022, 10:04
Abone ol
Petrol fiyatlarına ABD müdahalesi! Tüm seçenekler masada

Beyaz Saray sözcüsü Jen Psaki, günlük basın brifinginde, petrol fiyatlarındaki artış karşısında Beyaz Saray'ın nasıl tedbirler aldığını değerlendirdi.

BEYAZ SARAY'DAN KRİTİK AÇIKLAMA

Psaki, müttefik ülkelerle görüşmek de dahil tüm seçeneklerin masada olduğunu ve bunları tek tek değerlendirdiklerini belirtti.

Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 90 doların üzerine çıkmış, fiyatlardaki kısmi yükselişte güçlü seyreden küresel petrol talebi, Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilimin yükselmesi ve ABD'deki soğuk hava şartlarının arz daralmasına yol açacağı endişelerinin etkili olduğu belirtilmişti.

JAPONYA DA HAREKETE GEÇTİ

Öte yandan  Japonya Hükümet Sözcüsü Hirokazu Matsuno, hükümet üyelerinin yükselen ham petrol fiyatlarını görüşmek için perşembe günü bir toplantı yapmayı planladıklarını söyledi.

Matsuno, düzenlenecek bu toplantıda bakanların hükümetin şu ana kadar uyguladığı tedbirler ile alınması olası tedbirlerin yükselen fiyatları frenlemede etkinliklerini tartışacaklar.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!