Yandex Metrica

Pazartesi dananın kuyruğu kopacak! İslam Memiş altın senaryosunu duyurdu

Pazartesi dananın kuyruğu kopacak! İslam Memiş altın senaryosunu duyurdu

Altın fiyatlarına dair yaptığı çarpıcı analizler ile gündeme gelen İslam Memiş, atın yatırımcıları için önemli tüyolar verdi. Emtia piyasalarındaki dalgalanmalara değinen uzman isim, Pazartesi gününe işaret etti.

Ekonomi

02.06.2024, 10:14

Yatırımcılarını neredeyse hiç üzmeyen altın, uzun zamandır güvenli liman olarak biliniyor. Son günlerde emtia piyasalarındaki dalgalı seyirleri gören yatırımcıların kafası karışmış durumda. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten dikkat çeken altın tahmini geldi.

Altında toparlanma süreci olduğunu belirten İslam Memiş, önümüzdeki günlerde yeni bir düşüş baskısı olabileceği söyleniyor. Söz konusu dalgalanmalar sonucunda yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini belirten Memiş, ani alım-satımlardan uzak durulması gerektiğini belirtti.

Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbullulara bir şok daha! Toplu taşımaya zam geliyor! Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbullulara bir şok daha! Toplu taşımaya zam geliyor! Haberi Görüntüle

BU KARAR ALTIN YATIRIMLARINI ETKİLEYEBİLİR

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın genelgesiyle, 0.25 gram ve 0.50 gram altınların üretimi durdurulduğu duyuruldu. İslam Memiş, bu kararın küçük gramajlı altınların piyasada azalmasına neden olabileceğini ve bu durumun altın yatırımlarını olumsuz etkileyebileceğini belirtti.

Dananın kuyruğu koptu! İslam Memiş o gün geldi diyerek duyurdu: Altın fiyatları ne kadar olacak? Dananın kuyruğu koptu! İslam Memiş o gün geldi diyerek duyurdu:... Haberi Görüntüle

HANGİ ALTIN ALINABİLİR?

Bankalar aracılığıyla altın yatırımının artmasında, fiziki altını saklama koşullarının zorlu olması önemli bir etkenken, Memiş, bankaların alım-satım makas aralıklarının yatırımcıyı zarara uğratabileceğini belirtti. Bankadan altın almanın güvenli olduğunu vurgulayan İslam Memiş, ancak makas aralıklarının dikkatlice değerlendirilmesi gerektiğine işaret etti.

İstanbul'un tüm ilçelerinde eş zamanlı fahiş fiyat denetimi: Vatandaşın cebine göz dikene af yok İstanbul'un tüm ilçelerinde eş zamanlı fahiş fiyat denetimi: Vatandaşın cebine... Haberi Görüntüle

ALTIN YATIRIMCILARININ DİKKAT ETMESİ GEREKENLER

İslam Memiş, altın yatırımcısının dikkat etmesi gerekenleri şu şekilde sıraladı:

Fiziki Altın ve Saklama: Güvenlik açısından fiziki altın yerine banka kasalarında saklamanın önerildiğini belirtti. Ancak bu durumda dahi bankalardan altın alımında makas aralığının önem taşıdığını vurguladı.

Altın Türü: Yatırımcıların tercihlerine bağlı olarak, 22 ayar çeyrek, yarım, tam ve Cumhuriyet altınları gibi çeşitli altın türleri arasından seçim yapabileceklerini açıkladı. Ayrıca, 24 ayar gram altınların da yatırım için uygun olduğunu ifade etti.

Piyasadaki Dalgalanmalar: Altın fiyatlarının zaman zaman dalgalanabileceğini ve bu duruma karşı sabırlı olunması gerektiğini, yatırımın uzun vadeli düşünülmesinin önem taşıdığını vurguladı.

Habere Tepki Ver

12

1

3

1

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading