Yandex Metrica

Paralar hesaplara yatıyor! SSK ve BAĞ-KUR emeklilerine müjde: Fark ödemeleri başlıyor

Paralar hesaplara yatıyor! SSK ve BAĞ-KUR emeklilerine müjde: Fark ödemeleri başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatıyla Ocak ayında yüzde 49,25 oranında yükseltme yapılan SSK ve Bağ-Kur emeklileri ve hap sahipleri aylık gark tutarlarının ödemesine yarın başlacak. Peki ödeme sırasında bir öncelik var mı? SSK ve Bağ-kur emeklilerinin maaşına kaç TL fark yansıyacak?

Ekonomi

11.02.2024, 18:24

2024 yılını "emekli yılı" olarak ilan eden Cumhurbaşkanı Erdoğan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren kararı geçtiğimiz günlerde vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla emekli maaş zam oranı 49,25'e yükseltilmişti. Söz konusu düzenleme ile ortaya çıkan farkın ödemeleri yarından itibaren hesaplara yatmaya başlayacak.

Engelli maaşı, evde bakım maaşı ve 65 yaş aylığı alanlar müjde: Bakanlık resmen açıkladı: Dev zam o tarihte hesaplarda Engelli maaşı, evde bakım maaşı ve 65 yaş aylığı alanlar... Haberi Görüntüle

SSK EMEKLİLERİ FARKI NE ZAMAN ALACAK?

Milyonlarca SSK ve Bağ-Kur emeklisini ilgilendiren düzenleme Resmi Gazete'de yaımlandı. Karar göre yaklaşık 13,5 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisinin beklediği maaş farkı hesaplara yatmaya başlıyor. Karara göre SSK emeklisinin farkı yarın itibarıyla yatacak.

Sigara tiryakilerini kahreden haber! Marlboro, Muratti, Parliament, Chesterfield sigaralarına zam! En ucuzu artık 66 TL Sigara tiryakilerini kahreden haber! Marlboro, Muratti, Parliament, Chesterfield sigaralarına zam!... Haberi Görüntüle

BAĞ-KUR EMEKLİSİ FARKI NE ZAMAN ALACAK?

Söz konusu karara göre Bağ-Kur emeklilerinin ödemeleri ise çarşamba günü gerçekleştirilecek. Fark tutarları hak sahiplerinin aylıklarını aldıkları banka hesaplarına yatırılacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading