Yandex Metrica

Para transferinde yeni dönem başlıyor! O saatlerde para yatıranlar dikkat: İBAN ile havale işlemlerine düzenleme!

Para transferinde yeni dönem başlıyor! O saatlerde para yatıranlar dikkat: İBAN ile havale işlemlerine düzenleme!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, Ödeme İste Katman Servisi'ni FAST sistemi ile entegre edilerek finansal işlemlerde yeni bir döneme geçtiklerini duyurdu. Yeni hizmet sisstemi ile alacakların borçlarınnda yeni ödeme seçenekleriyle hızlı ve etkin ödeme seçeneğine olanak sağlar. 

Ekonomi

12.06.2024, 14:10

Ödeme İste Katman Servis sistemi ile kişisel ödemelere olanak sağlayan piyasaya ilişkin yeni düzenlemeler kapsamında yeni hizmetlerle birlikte, ödeme işlemlerinde alacaklı kişilerin gerekli iletişim ve onay mekanizmaları kapsamında para transferlerinde hızlı ve kolay işlemler yapılabiliyor.

HGS kullanıcıları için yeni düzenleme! İki yeni özellik artık E-Devlet'te HGS kullanıcıları için yeni düzenleme! İki yeni özellik artık E-Devlet'te Haberi Görüntüle

ÖDEME SİSTEMİNDE YENİ DÜZENLEME

Ancak Ödeme İste Katman Servis seçeneğiyle ödemeler haricinde e-ticaret ödemeleri, elektronik talimat ve kurumsa ödemeler gibi ödeme yöntemleriyle yeni ödeme seçenekleri sunuluyor.  Ödeme sisteminin genişletilmesiyle birlikte ödeme seçeneklerindeki çeşitliliğin artması ve katma değerde artış hedefleniyor. 

6.600 TL aylık taksitle ev sahibi olma imkanı! Sıfır peşinat, uygun faiz! 6.600 TL aylık taksitle ev sahibi olma imkanı! Sıfır peşinat,... Haberi Görüntüle

KULLANICILARA BÜYÜK KOLAYLIK

Ödeme İste Katman Servis'i para transferlerinede hızlı, pratik hale gelen ödeme seçeneklerinde gerekli iletişim ve onay sürecinin sağlanmasının ardından büyük kolaylık sağlanması hedefleniyor.  FAST sistemi ile 7/24 kesintisiz hizmet sunan günün her an her saati güvenli para transferi imkanı sunuyor. Merkez Bankası'nın asıl hedefinin ise kullanıcıların daha güvenli deneyim sağlamasını hedefliyor.

Habere Tepki Ver

0

1

0

0

0

0

0

0

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading