Yandex Metrica

Para çıkışı dikkat çekiyor! FED’den bir çelme de Bitcoin’e!

Para çıkışı dikkat çekiyor! FED’den bir çelme de Bitcoin’e!

ABD TÜFE verisinin beklenti altında kalmasıyla birlikte hızlı yükselen ve 70 bin doları test eden Bitcoin; FED’in 1 faiz indirimine işaret etmesi üzerine yeniden bir düşüşe geçti. 

Ekonomi

13.06.2024, 16:08

Bitcoin'de bu hafta para çıkışı dikkat çekerken; 13 Haziran BTC fiyatı 67 bin 600 dolara yakın bir bantta devam ediyor. 66 bin doları destek olarak önemseyen analistler; BTC’de uzun vadeli beklentilerin pozitif olduğunu ancak kısa vadede yatay bantta dalgalı hareketler yaşanabileceğini öngörüyor. 

Kripto para birimi Bitcoin’de, son 24 saatte ABD’den gelen haber ve veri akışına yönelik hızlı hareketler devam ediyor. Dün TÜFE verisinin beklenti altında kalmasıyla birlikte 67 bin dolardan 70 bin dolara kadar yükselen Bitcoin; FED’den gelen şahin mesajlarla birlikte tekrar inmeye başladı. 13 Haziran Bitcoin fiyatı 67 bin 700 dolara yakın bir tabloda devam ediyor. 

Üç ülkenin planı boşa çıktı: Türkiye resmen hazine buldu! Boğazlar artık para basıyor Üç ülkenin planı boşa çıktı: Türkiye resmen hazine buldu! Boğazlar... Haberi Görüntüle

PARA ÇIKIŞI BU HAFTA OLDUKÇA YÜKSEK 

ABD Bitcoin ETF’lerinden salı günü işlemlerinde 200 milyon dolarlık çıkış daha meydana geldi. Para çıkışı Bitcoin'de bu hafta oldukça yüksek. Bu rakam 1 Mayıs'tan bu yana en yüksek seviyeyi görürken sadece Grayscale'in GBTC ETF’inden 120 milyon dolarlık satış oldu. 

FED’in bu yıl faiz indirimi beklentisini 1 adede kadar düşürmesi ve bu etkiyle birlikte dolar endeksi ve ABD tahvil faizlerinin güçlü görünümün koruması, ETF’lerde risk iştahını da düşürdü. 

Son dakika: AK Parti'den emeli maaşı açıklaması: Ortaya bazı rakamlar çıktı Son dakika: AK Parti'den emeli maaşı açıklaması: Ortaya bazı rakamlar... Haberi Görüntüle

BTC'DE BEKLENTİ NE DURUMDA? 

Bitcoin’de uzun vadeli beklentiler pozitif görünürken uzmanlar kısa vadede 66 bin dolar desteğinin korunması gerektiğine dikkat çekiyor. Önemli bir teknik gösterge olan 50 günlük hareketli ortalamanın da 66 bin dolardan geçmesi, bu seviyenin önemini teyit ediyor. Yukarıda ise 70 bin dolar ilk direnç olarak önemli. 5 ve 22 günlük ortalamalar sırasıyla 68 bin 400 ve 68 bin 800 dolarda bulunurken; mevcut fiyat seviyeleri, bu ortalamaların altında devam ediyor. 

Piyasalar tedirgin! Merkez Bankası tarih verdi: Dolar 5 TL birden yükselecek Piyasalar tedirgin! Merkez Bankası tarih verdi: Dolar 5 TL birden... Haberi Görüntüle

TRUMP: BİTCOİNLER ABD'DE ÜRETİLSİN! 

BTC tarafından bu hafta ABD Başkan adayı Trump tarafından gerçekleştirilen temaslar ve yapılan açıklamalar yakından takip ediliyor. Salı günü Trump, Bitcoin madencilik şirketi CleanSpark ve Riot Platforms'un yöneticileriyle görüştü. Trump’ın, görüşmede, bundan sonraki süreçte BTC ağındaki bütün Bitcoinlerin ABD’de üretilmesini arzu ettiği belirtilmişti. Cumhuriyetçi Başkan Adayının Bitcoin’e olan desteğinin, ABD seçimleri yaklaştıkça, fiyatlamalar üzerinde de etkili olması bekleniyor.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading