banner2

Otomotiv sektöründe kriz büyüyor! Bekleme süresi 3 aya uzadı: Galericiler için şok iddia

Otomotiv sektöründe sıfır araç krizi büyümeye devam ediyor. Otomobil almak için parasını peşin ödeyenler bile 3 ay bekliyor. Araba satışı sırasında galericiler için hava parası alıyorlar iddiası piyasada güvensizlik ortamı oluşturmaya devam ediyor.

Ekonomi 02.06.2023, 15:15 02.06.2023, 16:03
Abone ol
Otomotiv sektöründe kriz büyüyor! Bekleme süresi 3 aya uzadı: Galericiler için şok iddia

Otomotiv sektöründe piyasıyı yerinden oynatacak iddia... Galerilerin bayilerden sürekli olarak alım yaptıkları, gelen sıfır araçları kendilerinin aldıklarını daha sonra galerilerin bu araçları yüksek fiyatla satışa sundukları iddia edildi. Parasını peşin ödeyenlerin bile 3 aya kadar beklediği otomobil piyasasında bu iddia ortalığı epeyce karıştıracak gibi.

"HAVA PARASI ALIYORLAR" İDDİASI

İnternet sitesinde 1 milyon 150 bin TL'ye satılan sıfır aracın oto galericler tarafından hemen teslim olarak 1 milyon 500 bin TL'den satışa konulduğu ifade edildi. En ucuz sıfır aracın 450 - 500 bin TL civarında satıldığı, bayilerde ise bu fiyatın 700 bin TL olduğu belirtilirken sıfır araç firmalarının da durumdan rahatsız olduğu ancak soruna yönelik bir çözüm geliştirilemediği ifade edildi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!