banner2

Otomobil meraklıları bunu bekliyordu! Fiat Cronos Türkiye’de satışa sunuluyor! İşte fiyatı ve satış tarihi...

Fiat Cronos ne zaman Türkiye’de satışa sunulacak? Fiat Cronos Türkiye fiyatı ne kadar sorularının yanıtı merak edilerek araştırılıyor. İşte Fiat Cronos ile ilgili detaylar...

Ekonomi 26.09.2023, 23:14 26.09.2023, 23:32
Abone ol
Otomobil meraklıları bunu bekliyordu! Fiat Cronos Türkiye’de satışa sunuluyor! İşte fiyatı ve satış tarihi...

Türkiye'de en çok otomobil satan markalardan biri olan Fiat, yakında ülkemizde satışa sunacağı Cronos modeli ile zirve yarışındaki yerini sağlamlaştırmaya hazırlanıyor. Peki, Fiat Cronos ne zaman Türkiye’de satışa sunulacak? Fiat Cronos Türkiye fiyatı ne kadar?

Cronos, Fiat'ın Güney Amerika pazarında satışa sunduğu bir sedan otomobil. Model, Türkiye'ye Egea'nın yerine gelecek. Egea'nın Türkiye'de çok sevilmesi ve Cronos'un Egea'dan daha ucuz bir etikete sahip olması, bu değişikliğin yaşanmasında etkili oldu.

Cronos'un en önemli artısı, mevcuttaki sedan otomobillere nazaran çok daha ucuz olması. Hatta öyle ki Cronos'un yurt dışındaki mevcut fiyatı Egea'nın ülkemizdeki fiyatından çok daha az. Daha doğru bir ifadeyle yarısı.

Peki ülkemizde durum ne olacak? Elbette Cronos, Egea'nın tam olarak yarı fiyatına satılmayacaktır. Lakin beklenti otomobilin 600 bin TL gibi bir başlangıç fiyatına sahip olacağı yönünde. Bu haliyle bile Egea'dan çok daha ucuz olacağını söyleyebiliriz.

FİYATI NE KADAR OLACAK?

Hali hazırda ülkemizdeki pek çok sedan modelin fiyatı 1 milyonu geçmiş durumda. Bu açıdan bakıldığında Cronos'un 600 bin TL civarında bir etiketle satılması büyük bir avantaj olacaktır.

Fiat Cronos'un Türkiye pazarında 3 farklı versiyonla yer alması bekleniyor. Bu üç modelden 2'si benzinli motor seçeneğiyle biri ise hibrit motorla gelecek. Dizel motor seçeneği ise olmayacak.

Yeni Fiat modelinin önümüzdeki yılın başlarında satışa çıkması bekleniyor. Elbette yine de kesin bir durum söz konusu değil. Muhtemelen Fiat önümüzdeki süreçte konuyla ilgili resmi bir açıklama yapacaktır.

Cronos'un Türkiye'de nasıl bir talep göreceği merak konusu. Modelin düşük fiyatı ve sedan yapısı, onu oldukça cazip bir seçenek haline getiriyor. Ancak yine de Egea'nın sahip olduğu müşteri kitlesinin bir kısmını Cronos'a çekebilecek mi, bunu zaman gösterecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!