banner2

Otomobil devine yolsuzluk soruşturması başlatıldı! Savcılar incelemede bulunuyor

Otomobil devi Mercedes-Benz'e yolsuzluk soruşturması başlatıldı. Kurumun Sindelfingen fabrikasının, Alman savcılar tarafından yolsuzluk suçlaması ile arandığı ortaya çıktı. İki Mercedes-Benz çalışanına, ticari işlemlerde rüşvet alma suçlaması yöneltildiği bildirildi.

Ekonomi 23.03.2023, 12:11
Abone ol
Otomobil devine yolsuzluk soruşturması başlatıldı! Savcılar incelemede bulunuyor

Alman otomobil devi Mercedes-Benz'e yolsuzluk soruşturması başlatıldı. Alman yayın organı Bild'in haberine göre, şirket hakkında soruşturma başlatan Alman otomotiv üreticisinin Sindelfingen tesisinde incelemelerde bulunuyor.

RÜŞVET ALMA SUÇLAMASI YÖNELTİLDİ

Soruşturma kapsamında yolsuzluk şüphesiyle sorgulanan iki Mercedes-Benz çalışanına, ticari işlemlerde rüşvet alma suçlaması yöneltildiği bildirildi.

Stuttgart savcılığından yapılan açıklamada, yetkililerin Stuttgart'ın güneybatısındaki fabrikada yapılan aramalarda bir cep telefonu ve bilgisayara el konulduğu belirtildi.

YETKİLİLERLE KOORDİNELİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ

İsmi paylaşılmayan bir Mercedes-Benz sözcüsü, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu davada yaralanan taraf biziz ve şikayette bulunduk. Yetkililer ile koordineli bir biçimde çalışıyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!