Yandex Metrica

Sitede Ara

Otomobil almak yalan oldu! Yüzde 40 ek vergi yolda

Otomobil almak yalan oldu! Yüzde 40 ek vergi yolda

Otomobil almak artık yalan oldu. Çin'den ithal edilen tüm araçlara yüzde 40 ek vergi getirildi. Önceki vergiler sadece elektrikli araçları kapsarken, bu yeni vergi tüm araçları etkileyecek. Peki, yüzde 40 ek vergi ne zaman gelecek?

Ekonomi

09.06.2024, 10:43

Çin'den ithal edilen araçlara yönelik %40 ek vergi getirilmesi, İlave Gümrük Vergisi'nin Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla resmileşti. Önceden sadece elektrikli araçlar için geçerli olan bu %40 ilave gümrük vergisi, artık tüm yakıt türlerindeki araçları kapsayacak.

Son dakika: Emekliye zam zirvesi! Bakan Şimşek ve AK Partili kurmaylar toplantı yapacak Son dakika: Emekliye zam zirvesi! Bakan Şimşek ve AK Partili... Haberi Görüntüle

YÜZDE 40 EK VERGİ NE ZAMAN GELECEK?

Yeni vergi, 7 Temmuz 2024 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek. Ek gümrük vergisi uygulaması, Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu (GTİP) listesinde 87. Fasıl altında yer alan motorlu kara taşıtları, traktörler, bisikletler, motosikletler ve diğer kara taşıtlarını, bunların yanı sıra aksam, parça ve aksesuarlarını da kapsayacak.

Altında kader günü tedbirinizi alın! Dananın kuyruğu yarın kopacak: Gözler FED başkanına çevrildi! Altında kader günü tedbirinizi alın! Dananın kuyruğu yarın kopacak: Gözler... Haberi Görüntüle

ÇİN HALK CUMHURİYETİ MENŞELİ ARAÇLARA ZAM

Cumhurbaşkanı kararı doğrultusunda, Çin Halk Cumhuriyeti menşeli belirli otomobiller için ithalatta ek gümrük vergisi uygulanacak. Bu ek gümrük vergisi, 7.000 dolar/adet seçeneğinin üzerinde olan araçlar için %40 ek vergi olarak belirlenmiştir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading